O spektaklu...

"Pokój zwierzeń" - reż. Andrzej Celiński - Teatr Nowy w Zabrzu

POKÓJ ZWIERZEŃ jest prapremierą autorskiego spektaklu Andrzeja Celińskiego - aktora, reżysera teatralnego i filmowego, autora scenografii do większości zrealizowanych przez siebie sztuk, nominowanego do nagrody OSKARA za "Dzieci z Leningradzkiego"

Przedstawienie utrzymane w konwencji kryminału chwilami zabawne, momentami przerażające, porusza odwieczny problem rządzących światem - prawdy i kłamstwa, ich wzajemnego przenikania się a w końcu odwrócenia ról.

Punktem wyjściowym do interesujących rozważań staje się przesłuchanie byłego, tajnego współpracownika Służb Bezpieczeństwa, któremu po 20 latach zarzuca się „donoszenie”. Jak okazuje się zdarzenia z przeszłości potrafią skomplikować obecne życie. Relacje między bohaterami stają się tak zawiłe, że już nikt z nas nie wie kto mówi prawdę a kto kłamie. Kiedy sytuacja wydaje się już jasna nieoczekiwane zwroty akcji, zaskakujące dialogi sprawiają, że widz wpada w pułapkę kolejnych niedopowiedzeń i już zupełnie zdezorientowany nie wie , który z bohaterów jest Kim i co ma na sumieniu?

A czy w ogóle ktoś mówi prawdę? ..  

O tym muszą już Państwo przekonać się Sami!

Beata Dąbrowiecka
Materiały Teatru
29 września 2010

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia