O spektaklu ...

"Tygrys Pietrek" - reż. Krystian Kobyłka - Teatr Powszechny w Radomiu

Od kilku tygodni trwają próby do najnowszej premiery przygotowywanej na Scenie Fraszka. Tym razem zaprosimy dzieciaki na "Tygrysa Pietrka" Hanny Januszewskiej. Spektakl reżyseruje Krystian Kobyłka, twórca, związany od lat z teatrem dla dzieci, dyrektor Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.

Autorką scenografii i projektów lalek jest Eva Farkasova, muzykę do spektaklu napisał Maricn Mirowski, za choreografię odpowiedzialny jest Jacek Gębura. W przedstawieniu zobaczymy: Joannę Jędrejek, Magdalenę Witczak, Magdalenę Pawelec / Paulinę Skłodowską (gościnnie), Przemysława Boska, Roberta Mazurka i Krzysztofa Pardę.

„Tygrys Pietrek" to pełna przygód opowieść o małym strachliwym tygrysku, który próbuje nauczyć się odwagi. Z powodu lęku pozbawiony przez inne tygrysy pasków, zawstydzony i ośmieszony, za wszelką cenę chce pokonać strach. Niestety wszystkie podejmowane próby kończą się klęską...
Dopiero ciężka choroba mamy sprawia, że Pietrek zapomina o własnej słabości. Trudne doświadczenie powoduje, że mały tygrysek, który ciągle miał „pietra", staje się odważny, samodzielny i odpowiedzialny. Dorasta. Czy jednak uda mu się odzyskać swoje paski?

„Tygrys Pietrek" to uroczy, mądry, zabawny i wzruszający spektakl o pragnieniu akceptacji i uznania, o sile marzeń. I o tym, że ograniczenia są w każdym z nas, a cała sztuka polega na ich pokonywaniu...
Przedstawienie dla dużych i małych.

oprac. mo
Materiały Teatru
3 lutego 2011

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...