O spektaklu ...

"Wesoła wdówka" - reż. Maria Sartova - Gliwicki Teatr Muzyczny

Baron Zeta, poseł księstwa Pontevedry we Francji, ma nie lada orzech do zgryzienia: Hanna Glawari, dziedziczka fortuny po zmarłym mężu bankierze, przyjeżdża do Paryża, najwyraźniej po to, by rzucić się w wir wielkomiejskich uciech i znaleźć kogoś, kto pocieszy ją we wdowieństwie.

Oznaczałoby to transfer okrągłej sumki poza granice księstwa i kompletną ruinę tegoż. Dzielni pontevedryjscy dyplomaci gotowi są poświęcić się dla ojczyzny i stanąć w konkury, by zdobyć rękę wesołej wdówki oraz jej… 20 milionów, cóż jednak z tego, gdy żaden z nich nie jest w stanie podbić serca kapryśnej damy. Na pomnik w odległej bałkańskiej stolicy zasłużyć ma szanse chyba tylko birbant hrabia Daniło, sekretarz poselstwa i tajna broń Zety. Niestety, Hanna okazuje się jego dawną, utraconą miłością i honor nie pozwala hrabiemu ubiegać się o jej pieniądze. Los Pontevedry wydaje się przesądzony…


Zapraszamy na nową inscenizację "Wesołej wdówki", operetkowego superprzeboju, którego partytura błyszczy takimi perełkami, jak aria "Wilio, ach Wilio…" czy najsłynniejszy duet gatunku, "Usta milczą, dusza śpiewa…" W Gliwicach o paryski wdzięki tej wiedeńskiej operetki zatroszczy się paryżanka Maria Sartova, a orkiestrą GTM zadyryguje Wojciech Rodek, kierownik muzyczny teatru.

W popisowej roli Hanny Glawari wystąpią Grażyna Brodzińska, Anita Maszczyk oraz Magdalena Pilarz-Bobrowska, a jako Daniło będą im towarzyszyli Michał Musioł i Krzysztof Caban.

Oprac. GG
Materiały Teatru
1 marca 2011

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia