O spektaklu...

"Nastazja Filipowna" - reż. Nikołaj S. Jaromiejew - Kinoteatr Wrzos w Krakowie

Na spotkanie z bohaterami Dostojewskiego zapraszają aktorzy spektaklu "Nastazja Filipowna", którego premiera odbędzie się 6 czerwca o godz. 20 w Kinoteatrze "Wrzos". Przedstawienie zrealizowano w Stowarzyszeniu Konstruktorów Sztuki

Do nawiedzonego domu Parfiena Rogożyna przybywa książę Lew Myszkin, by pomóc przyjacielowi przejść dramatyczny moment w jego życiu.

Teraźniejszość i przeszłość powoli zaczynają się przenikać, a z mroków odległych dni wyłania się obraz ich namiętności - Nastazja... Zderzenie dwóch obcych sobie światów.

Główni bohaterowie "Idioty" Dostojewskiego stają naprzeciw siebie, mierząc się ze swoją przeszłością i uczuciami względem Nastazji Filipownej Baraszkowej. To wielopoziomowa gra psychologiczna zadająca kłam prostocie i banalności uczuć. Misterium, obrzęd, sacrum i profanum, gdzie Eros i Tanatos tańczą odwieczny taniec.

Na to spotkanie z bohaterami Dostojewskiego zapraszają aktorzy spektaklu "Nastazja Filipowna": Szymon Kuśmider (Rogożyn), Ireneusz Pastuszak (Myszkin) oraz panie Anna Jędrzejak i Karina Pastuszak (Nastazja). Reżyserem spektaklu, którego premiera odbędzie się 6 czerwca o godz. 20 w Kinoteatrze "Wrzos", jest Nikołaj Siemionowicz Jaromiejew, a przedstawienie zrealizowano w Stowarzyszeniu Konstruktorów Sztuki.

(JOC)
Dziennik Polski
6 czerwca 2011

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...