O spektaklu...

"Bulwar zdradzonych marzeń" - reż. Robert Talarczyk - Gliwicki Teatr Muzyczny

"Bulwar zdradzonych marzeń" to monodram muzyczny w wykonaniu Wioletty Białk, solistki Gliwickiego Teatru Muzycznego, laureatki Złotej Maski i jednej z najbardziej cenionych na Śląsku aktorek musicalowych

W małym mieście w małym kinie pracuje Jagoda. Zwyczajna szara myszka: mąż, synek, nudne życie. Jagoda tęskni jednak do czegoś więcej, do świateł rampy, wielkich scen, tłumów wielbicieli. Marzy o tym, że zostanie piosenkarką, aktorką… Chce być drugą Sophią Loren, Brigitte Bardot, Elizabeth Taylor… Gdy nikt nie widzi, sama dla siebie śpiewa wielkie przeboje. Pewnego dnia traci pracę i postanawia zmienić swoje życie. Wyjeżdża do wielkiego miasta, gdzie pragnie spróbować szczęścia. Może i ją czeka pięć minut sławy?

W tę opowieść o poszukiwaniu marzeń wplecione zostały przeboje wielkich gwiazd sceny i estrady, m.in.: Lizy Minelli, Edith Piaf, Kate Bush, Björk, ale i Kaliny Jędrusik, Edyty Bartosiewicz, Kayah czy Kasi Nosowskiej. Spektakl reżyseruje Robert Talarczyk, dyrektor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, reżyser słynnego Cholonka w katowickim Teatrze Korez.

(-)
Materiały Teatru
3 sierpnia 2011

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia