O spektaklu ...

"Alicja w krainie czarów" - reż. J. J. Połoński, J. Staniek - Teatr Miniatura

"Alicja w krainie czarów" - libretto Dariusz Czajkowski na podstawie Lewisa Carrolla (reż. Jerzy Połoński i Jarosław Staniek, scenografia: Eva Farkasova, choreografia - Jarosław Staniek, muzyka - Michał Kowalczyk) - premiera zaplanowana jest na 30 października 2011 r.

„Alicja w krainie czarów” to pełen absurdów i paradoksów zapis snu małej dziewczynki. Każdy, kto śnił wie, że niemal zawsze to zbiór zdarzeń mających własną logikę. We śnie Alicji jest podobnie: „trochę to trudno zrozumieć …, nasuwa jakieś myśli ale nie wiem dokładnie jakie”. We śnie możemy łączyć ludzi, którzy nigdy by się nie spotkali, czy fragmenty rzeczywistości, które nigdy nie mogłyby  ze sobą sąsiadować na jawie. Tylko we śnie wszyscy możemy być dziećmi.

Chcielibyśmy, aby spektakl zawarł w sobie dwie historie. Jedną dla dzieci, drugą dla dorosłych. Dla najmłodszych będzie to fantastyczna podróż w magiczny świat pełen zdumiewających bohaterów, zabawnych wierszyków i zaskakujących zwrotów akcji. Dla dorosłych to możliwość odnalezienia własnych, dziecięcych marzeń. Muzyczna Forma spektaklu będzie, mamy taką nadzieję, służyć naszemu przesłaniu.

oprac. mo
Materiały Teatru
2 listopada 2011

Książka tygodnia

Twórcza zdrada w teatrze. Z problemów inscenizacji prozy literackiej
Wydawnictwo Naukowe UKSW
Katarzyna Gołos-Dąbrowska

Trailer tygodnia