O spektaklu...

"norway.today" - reż. Zbigniew Rybka - Teatr Powszechny w Radomiu

W 2000 r. para 20-latków - Austriaczka i Norweg, którzy poznali się na czacie i nigdy wcześniej nie widzieli - umówiła się na wspólny skok w przepaść. Do spotkania doszło... Nikt nie mógł zrozumieć dlaczego.

Sztuka Igora Bauersimy nawiązuje do tego wydarzenia. Julia i August nawiązują znajomość w sieci. W wirtualnym kontakcie sprawiają wrażenie śmiałych, zdecydowanych, odrobinę bezczelnych młodych ludzi. W rzeczywistości okazują się zagubieni, wrażliwi i bardzo samotni.

Dla obojga lekarstwem na osamotnienie staje się nałogowa ucieczka w nierealny internetowy świat, który wypełnia czas i pustkę, dzięki anonimowości wyzwala odwagę, daje poczucie wartości i pozorną pewność siebie. A przede wszystkim zapewnia złudny kontakt z drugim człowiekiem.

Umówiona wyprawa na fiord okazuje się dla tej dwójki nie tyle drastyczną metodą ostatecznego rozwiązania problemów, ile kluczem do poznania siebie, własnych pragnień i lęków. Odnalezienia sensu życia. Odczucia choć na moment prawdziwej bliskości, której dotąd nie zaznali…

Spektakl adresowany przede wszystkim do młodych widzów, którzy z łatwością odnajdą w nim bliskie im sprawy – trudne wchodzenie w dorosłość, rozterki i lęki, próby poszukiwania tożsamości i własnego miejsca w świecie. Warto zobaczyć!

Premiera 28 stycznia 2012!

(-)
Materiały Teatru
17 stycznia 2012

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

„Tootsie" – reż. Magda...
Magdalena Piekorz
„Tootsie" jest to historia opowiadają...