O spektaklu...

"Bajka o Rozczarowanym Rumaku Romualdzie" - reż. Lech Chojnacki - Teatr Lalek Wałbrzych

W najbliższą sobotę, 21 kwietnia o godz. 17.00 zapraszamy do Teatru Lalki
i Aktora w Wałbrzychu na prapremierę spektaklu "Bajka o Rozczarowanym Rumaku Romualdzie". Scenariusz napisała Malina Prześluga - znakomita autorka młodego pokolenia, reżyserii podjął się Lech Chojnacki - znany wałbrzyskim widzom z przedstawienia "Och, Emil!".

Spektakl opowiada historię Rumaka Romualda, przewrotnie nazywanego Romkiem, który marzy o tym, by stać się bajkowym bohaterem i dokonywać wiekopomnych czynów. Pełen uporu i sił, bez względu na przeciwności losu, drwiny złośliwców i własne słabości, dąży do osiągnięcia upragnionego celu.

Malina Prześluga słynie w świecie teatru z oryginalnej wyobraźni i ogromnej zdolności do zabawy językiem. Tworzy postaci niestereotypowe, które wykazują się inteligencją, życiową mądrością, nierzadko poruszają tematy egzystencjalne, dlatego też można się z nimi utożsamiać. Zarówno dramaty, jak i bajki Prześlugi są lekkie, błyskotliwe, zabawne, a jednocześnie poważnie traktują młodego odbiorcę. Prześluga patrzy na świat z perspektywy dziecka, pobudza jego wyobraźnię i zaciekawia niemalże każdym aspektem życia, dlatego jej teksty cieszą się powodzeniem wśród najmłodszych.

Dzień przed premierą, 20 kwietnia o godz. 17.00 na Małej Scenie będzie można spotkać się z autorką oraz posłuchać jej bajek w wykonaniu aktorów naszego Teatru. Dzieci w przestrzeni pełnej poduszek zasłuchają się w przygodach niezwykłych bohaterów: mola Zbyszka, kotki Fiu-Fiu, pchły Majki czy włosa Patryka. Wstęp na „malinoczytanie” jest bezpłatny, a ilość miejsc na Małej Scenie ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsze potwierdzenie przybycia.

Na najbliższe niedzielne prezentacje „Bajki o Rozczarowanym Rumaku Romualdzie” zapraszamy 22 i 29 kwietnia o godz. 12.30.

Marlena Jasińska-Denst
Materiały Teatru
17 kwietnia 2012

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia