O spektaklu...

"Z życia mrówek" - reż. Julia Wernio - Teatr im. A. Węgierki w Białymstoku

Randka w dniu beatyfikacji Jana Pawła II? Dlaczego nie? Zawsze jest czas na miłość. Niestety, zawsze jest także czas na nienawiść.

ONA i ON. Dwoje doświadczonych przez życie, samotnych ludzi, którzy szukają bratniej duszy. To bardzo polski dramat, wiele mówiący o nas – Polakach, o naszych wadach i przywarach. Wzrusza, śmieszy, zaskakuje. Jest bardzo gorzki i przejmujący, błyskotliwie napisany –  nikogo nie pozostawia obojętnym.

W tym spektaklu nie ma „nas” i „ich”. Jesteśmy „my”. Skłóceni, ulegający złym emocjom, pokaleczeni. Być może już czas, abyśmy wszyscy przejrzeli się w lustrze. Abyśmy pośmiali się z siebie i może nawet zapłakali. Wreszcie, choćby przez chwilę - RAZEM.

To także spektakl o Janie Pawle II. Nie tym, którego znamy z efektownych cytatów, kiczowatych portretów i wspomnieniowych, ckliwych laurek. To także sztuka o Papieżu, który żyje w nas. Albo w nas umiera…

I na koniec – to spektakl o słowach. Słowach, którą łączą, które dzielą, które znaczą raz jedno, raz drugie, a czasem w ogóle tracą znaczenie.

(-)
Materiały Teatru
9 maja 2012

Książka tygodnia

Kwiatkowska. Żarty się skończyły
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marcin Wilk

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...