O spektaklu ...

“Pantaleon i wizytantki" - reżyseria: Paweł Aigner - Teatr Studio w Warszawie

Pantaleon i wizytantki, powieść ciesząca się rozgłosem i powodzeniem w latach 70. - w okresie boomu latynoamerykańskiej literatury w Polsce - zostaje odkryta na nowo przez reprezentanta młodego pokolenia.

Paweł Aigner, aktor, reżyser, związany dotychczas z teatrem lalki i aktora, z jego paraboliczną, pełną fantazji poetyką, podjął się opracowania jej scenicznej wersji w Teatrze STUDIO. Jest zafascynowany satyrycznym żywiołem utworu Llosy, magią zagubionego w amazońskiej dżungli istniejącego-nieistniejącego miasta Iquitos i historią degrengolady bohatera-służbisty; poprzez połączenie aktorskich ról i nałożenie na siebie postaci buduje oniryczną rzeczywistość, w której zmuszony jest poruszać się jego komiczny bohater.

Teatr Studio w Warszawie, Mario Vargas Llosa, “Pantaleon i wizytantki”, przekład: Carlos Marrodán Casas, adaptacja i reżyseria Paweł Aigner, scenografia Magdalena Gajewska, muzyka Katarzyna Brochocka, ruch sceniczny Kazimierz Knol, projekcje video Joanna Michaelis
obsada:
Andrzej Konopka w roli Pantaleona, Lena Frankiewicz (gościnnie), Paula Kinaszewska, Maria Maj (gościnnie), Dorota Piasecka, Agata Piotrowska-Mastalerz, Izabela Szela, Monika Świtaj, Aleksander Bednarz, Ryszard Jabłoński (gościnnie), Jacek Król, Mateusz Lewandowski, Krzysztof Skonieczny, Krzysztof Strużycki oraz Zespół instrumentów dętych TRUMPESTRA!
Prapremiera 14 września 2008 r.

Tomasz Rozwadowski
Polska Głos Wielkopolski
1 września 2008

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...