O spektaklu...

"Triumf" - reż. Yan Zmit - Teatr IMKA w Warszawie

Teatr Imka po raz kolejny otworzył się na współpracę z młodymi, odważnymi twórcami teatralnymi. „Triumf" to eksperymentalny projekt teatralny, który rozwija się zarówno na scenie, jak i za pośrednictwem internetu do którego nieustannie „podłączeni" są twórcy.

Autorem autorskiego tekstu, odtwórcą głównej roli, oraz reżyserem spektaklu jest Yan Zmit, enfant terrible młodego teatru, twórca znany już z realizacji niezależnych projektów takich jak „Stand-Up Tragedy", oraz „Krainer".

Historia składa się z serii scen w której poznajemy parę głównych bohaterów- nieuleczalnie chorego chłopaka, oraz opiekującą się nim dziewczynę. Podglądamy ich w czasie wykonywania codziennych czynności, przysłuchujemy rozmowom dotyczącym zarówno codziennych spraw jak i tych ostatecznych, związanych ze śmiercią, przemijaniem, czasem, Bogiem, wiarą, czy życiem.

Yan Zmit:
„Umieranie nie dotyczy tylko starych. Umierają wszyscy. Niezależnie od wieku, płci, pochodzenia. Umierają piękni, młodzi i inteligentni. Kto by pomyślał... Umierają samotnie, albo w towarzystwie drugiej osoby, która prędzej czy później też umrze. Ci, którzy umierają, chcą umrzeć jak najszybciej. Ci, którzy żyją, chcą żyć jak najdłużej.

„Triumf", to historia o życiu i o śmierci, ale jednak bardziej o życiu, niż o śmierci."

 

(-)
Materiał Teatru
14 sierpnia 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia