O spektaklu...

"Adonis ma gościa" - reż Fred Apke - Teatr Rozrywki w Chorzowie

Adonis to piękna i utalentowana papuga, której życie ogranicza się do klatki, nazwanej przez nią pałacem

HTML clipboard

HTML clipboardPewnego razu zauważa w swym królestwie dużą czarną kupkę, która okazuje się być... Wroną. Na początku między ptakami z dwóch różnych „środowisk” dochodzi do spięć. Adonis nie rozumie Wrony, dla której najwyższą wartością jest wolność.

Pod wpływem rozmów i wspólnych zabaw oba ptaki zmieniają się i chociaż przyjaźń między nimi wydaje się być niemożliwa, stają się sobie bliskie. Wrona uczy Adonisa latać, żeby mogli razem uciec. Wspólnymi siłami udaje im się osiągnąć cel. I kiedy wydaje się, że już wszystko stracone, bo okno się zatrzasnęło, Adonis otwiera je dziobem. Okazuje się, że oba ptaki są nawzajem sobie potrzebne. Teraz razem „skrzydło w skrzydło” mogą ruszyć na podbój świata.

Sztuka Freda Apke dla młodszych i starszych dzieci, o tym, że wszyscy jesteśmy różni, ale za to możemy się świetnie uzupełniać, bo każdy z nas potrafi coś zupełnie innego.

Sztuka została nagrodzona na XX Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w 2009 roku.

(-)
Materiały Teatru
3 lutego 2010

Książka tygodnia

Rzecz w teatrze Jana Klaty
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Michalina Lubaszewska

Trailer tygodnia