O uchodźcach

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

21 września w kawiarni Wejściówka w Teatrze im. Horzycy odbędzie się spotkanie na temat uchodźców, podczas którego odbędzie się czytanie fragmentów reportażu "Kontener" Katarzyny Boni i Wojciecha Tochmana.

Uchodźcy. Uchodźcy? Przebijają granice, dominują w mediach. Najżywsza dziś kwestia nowoczesnej Europy. Przyczyny, skutki, zagrożenia? A może szanse? Brak jednoznacznej odpowiedzi.

Zapraszamy na spotkanie w nowym cyklu Teatru im. Wilama Horzycy. Czytanie fragmentów reportażu "Kontener" Katarzyny Boni i Wojciecha Tochmana w wykonaniu aktorów TWH, dyskusja z udziałem zaproszonych gości.

Reportaż na paląco aktualny temat zacznie w tym sezonie serię comiesięcznych spotkań, w których aktorzy naszego teatru będą czytać dramaty, wiersze i właśnie współczesną prozę. Zaprezentujemy fragmenty tekstu "Kontener" Katarzyny Boni i Wojciecha Tochmana, a o komentarz dotyczący reakcji mediów na informacje o uchodźcach poprosimy toruńskiego dziennikarza Jacka Kiełpińskiego. O tym, co dziś dzieje się na Bliskim Wschodzie, gdzie znajduje się jedno ze źródeł migracyjnego kryzysu, opowie Wojciech Spirewski, doktorant Wydziału Politologii i Studiów międzynarodowych UMK. Na widowni będzie można zapewne spotkać współgospodarza kawiarni Wejściówka, fotografa i fotoreportera Wojciecha Szabelskiego i aktora Mikołaja (Niko) Niakasa, niegdyś uchodźcę.

Na razie nie możemy zbyt wiele zrobić w sprawie tysięcy ludzi zmierzających z Południa do Europy. Na pewno możemy spokojnie o tym porozmawiać, starając się unikać naiwności, hejtu, uproszczeń i pokusy wystawiania łatwych recept na cudzy rachunek.

Teatr im. Wilama Horzycy, kawiarnia Wejściówka, poniedziałek, 21 września godzina 19.00. Bezpłatne wejściówki prosimy odbierać w Biurze Obsługi Widzów.

(-)
Materiał Teatru
17 września 2015

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia