O Ulicznikach

11. Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych ULICZNICY w Gliwicach 1 – 31 lipca 2017

Rozpoczynamy drugą dekadę z teatralnym festiwalem ULICZNICY. Po raz pierwszy w jego historii planujemy z wyprzedzeniem – udało się podpisać z Miastem Gliwice umowę na dwa kolejne lata festiwalu. Festiwal pozostaje w dotychczasowej formule weekendowej – zapraszając widzów na wieczorne spektakle w soboty i niedziele lipca.

We wszystkie soboty dodatkowo planujemy warsztaty i spektakle dla najmłodszych widzów, które po dwóch latach eksperymentów wpisują się już jako pełnoprawny, stały element programu głównego festiwalu.

Dzięki większemu budżetowi możemy zaprosić... większe spektakle! Będzie kilka całkiem sporych, nie goszczących dotąd na Śląsku, polskich spektakli ulicznych, będą też goście z daleka, w tym: Katalończycy, Hiszpanie, Włosi, Holendrzy i Rosjanie.

Jak co roku, planujemy festiwalowe eksperymenty w ramach imprez towarzyszących, o których będziemy Państwa na bieżąco informować. Zaznaczymy tylko, że być może będzie odrobinę muzycznie, trochę improwizacyjnie, bardzo zabawnie i całkiem piątkowo! A przez cały okres trwania festiwalu przewijał się będzie ogień, bębny, pałki do żonglowania i nieskrępowany kuglarski duch.

Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp wolny.

Organizatorem festiwalu jest Miasto Gliwice.

(-)
Materiał organizatora
28 czerwca 2017

Książka tygodnia

Macbeth
Wydawnictwo Dolnośląskie
Jo Nesbø

Trailer tygodnia

9. Międzynarodowy Fest...