O życiu i tym co dookoła nas

"Colas Breugnon" - reż. Tadeusz Wiśniewski - #Scena Monodramu KFK

Stanisław Górka w tytułowej roli Romain Rollanda - Colas Breugnon. Opowieść o istocie naszego funkcjonowania i wszystkim co dookoła nas. Urzekająca historia o życiu, w której bohater, miłośnik przedniego wina i smakosz wszelkich chwil życia pokazuje, że wszystko jest sprawą interpretacji zdarzeń, ludzi i rzeczy. Krakowskie Forum Kultury zaprasza 14.04 o godz. 19:00 na kolejną podróż w ramach cyklu Scena Monodramu KFK.

Utwór Rollanda (laureata Nagrody Nobla 1915) to historia starego stolarza, który zamyka istotny rozdział swojego życia - pełen zabawy, beztroski, błaznowania, ale i niespełnień i rozczarowań. W rolę tytułową wcieli się aktor teatralny, filmowy i telewizyjny oraz pedagog - prof. dr hab. Stanisław Górka. Kojarzony głównie z serialu "Plebania", to nie tylko znakomity aktor współpracujący z teatrami w Polsce, ale również postać, z inicjatywy której (oraz Wojciecha Machnickiego i Zbigniewa Rymarza) powstało Towarzystwo Teatralne "Pod Górkę" - teatr specjalizujący się w kameralnych formach wokalno - aktorskich, którego aktorzy zjeździli niemal cały świat, grając ponad 2 000 spektakli.

W roli tytułowej: Stanisław Górka
Reżyseria: Tadeusz Wiśniewski
Scenografia: Iza Toroniewicz
Muzyka: Georges Brassens
Aranżacja i kier. muzyczne: Jerzy Derfel
Przygotowanie wokalne: Renata Kuczyńska
Varia: Piotr Siła

Krakowskie Forum Kultury zaprasza: 14.04, godz, 19:00, ul. Mikołajska 2. Bilety do nabycia na: biletyna.pl, stacjonarnie w siedzibie KFK, telefonicznie pod numerem: 12 422 19 55
oraz na platformie Evenea: https://scenamonodramukfkkwiecien.evenea.pl/.

(-)
Materiał Teatru
23 marca 2018

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...