O życiu w ukryciu

"Za szafą" - reż. Aneta Adamska - Teatr Przedmieście

Teatr Przedmieście zaprasza 17 listopada o godz. 20 na spektakl "Za szafą", który będzie można obejrzeć w Kulturalnej Piwnicy przy ul. Reformackiej 4

"Za szafą" to dramatyczna historia polskiego małżeństwa, które zaopiekowało się podczas wojny młodą Żydówką, ukrywając ją w swoim domu, w szafie. Od tego momentu ich życie zmieniło się już na zawsze...

Bohaterowie tworzą klasyczny "trójkąt" - dwie kobiety i mężczyzna, sparaliżowani strachem, między którymi jest wiele sprzecznych namiętności: miłość, poczucie obowiązku, nienawiść czy pożądanie. Każda postać ma swoje motywacje. Od każdej z nich coś zależy. Spektakl pokazuje, że człowiek czasami w życiu zostaje postawiony wobec bardzo trudnych wyborów. I musi im sprostać.

Inspiracją do powstania spektaklu są zasłyszane opowieści rodzinne. Przedstawiana historia nie była jednostkowym przypadkiem, ale miała miejsce w wielu domach w czasie II wojny światowej. "Chcieliśmy pokazać poprzez ten spektakl złożoność i trudność w budowaniu relacji międzyludzkich wtedy, kiedy przestały obowiązywać wszystkie normy i wartości, a człowiek odkrył przed światem swoją ciemną stronę". - wyznają twórcy.

Spektakl zdobył nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich festiwalach teatralnych, a także był prezentowany na Festiwalu Młodych Teatrów Europejskich w Grenoble (Francja) oraz w Studio Novecento w Mediolanie (Włochy).

Sztuka jest efektem współpracy między Teatrem Przedmieście a Ośrodkiem Teatralnym CREARC w Grenoble.

Bilety: 20 zł/ 15 zł - ulgowy

(-)
Materiały Teatru
8 listopada 2011

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia