„OBSESJA" Teatru Remus w marcu w Warszawie

Zmiana miejsc i terminów

„Obsesja" to spektakl poruszający w nietypowy sposób tematykę dyskryminacji. Zespół Teatru Remus zebrał w nim autentyczne historie – świadectwa osób, które doświadczyły agresji na tle rasowym. Z tymi przejmującymi historiami kontrastuje piękno odległych kultur, obecne w warstwie muzycznej i choreograficznej. W spektaklu aktorzy Teatru Remus wykonują tradycyjne wielogłosowe pieśni z różnych zakątków świata: Maroka, Ugandy, Korsyki, Włoch, Brazylii i krajów bałkańskich. Zespołowi towarzyszą wybitni zagraniczni artyści: irański wirtuoz perskiego fletu ney – Mohammad Rasouli, japoński tancerz butoh – Rui Ishihara oraz Hana Umeda – aktorka wykonująca tradycyjny japoński taniec Nihon Buyo.

Tytuł nawiązuje do historii marokańskiego artysty, znanego jako Malik, który podczas stypendialnego pobytu w Polsce został brutalnie pobity: „Po tym zdarzeniu (...) wciąż rozglądam się nerwowo, myślę o tym, że za chwilę ktoś może mnie zaatakować. To już jest obsesja".

Spektakl zrealizowano ze środków Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz z budżetu państwa.

Reżyseria: Katarzyna Kazimierczuk

Premiera: 6 II 2013 r.

WSTĘP WOLNY!

Wymagana rezerwacja miejsc: teatr.remus@wp.pl
Oficjalna strona: http://www.teatrremus.pl/
Aktualne informacje znajdziesz na Facebooku: http://www.facebook.com/teatrremus
Spektakle w Warszawie: 18, 20, 21, 22, 23, 24 marca, godz. 19.00.

Miejsca:

18,20,21,22,24 marca – Laboratorium przy CSW Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2.
23 marca – Stara Prochownia, ul. Boleść 2.

(-)
Materiał Teatru
7 marca 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia