Od dziś A Part

19. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part

Kilkanaście teatrów eksperymentalnych z 6 krajów wystąpi podczas 19. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part, który odbędzie się od 15 do 25 czerwca w Katowicach.

"Zapraszając artystów do udziału w festiwalu stawiamy jak zawsze na jakość i jak największą różnorodność" - powiedział PAP jego dyrektor artystyczny Marcin Herich.

W Katowicach wystąpią artyści z Czech, Francji, Słowenii, Hiszpanii, Niemiec oraz Polski. Będą to m.in. Compagnie Dos a Deux i Compagnie Etandonne z Francji, czeski Divadlo Continuo, czy polskie teatry Porywacze Ciał i Biuro Podróży.

Jak podkreślił Herich, kilka spektakli będzie miało w Katowicach swoje polskie premiery. Katowicki Teatr A Part zaprezentuje podczas festiwalu swój najnowszy spektakl "Ziemia Gomo". Widzowie obejrzą go w hali nieczynnego od lat kina Słońce w Katowicach - Janowie. "To katowicka kolebka malarstwa naiwnego, do którego nasz spektakl się odwołuje" - wyjaśnił Herich.

Festiwalowe prezentacje będą się też odbywać w innych nietypowych lokalizacjach, jak nieużywane budynki dworców Katowice - Szopienice Północne i Katowice - Ligota czy parking Uniwersytetu Śląskiego, a także Kinoteatrze Rialto, Teatrze Korez i Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Festiwal Teatrów A Part powstał w 1994 roku. Podczas dotychczasowych edycji w Katowicach wystąpiły czołowe polskie i europejskie teatry eksperymentalne, m.in.: Societas Raffaello Sanzio, Jan Fabre, Bambalina Titelles, Betontanc, Cacahuete, czarneNIEBObiałe czy Teatr Ósmego Dnia.

(-)
Materiał Organizatora
15 czerwca 2013

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki