Od kilku miesięcy Teatr Maska spotyka się z Widzami w sieci.

Teatr Maska publikował słuchowiska, kołysanki, warsztaty edukacyjne.

Na teatralnym profilu Facebook @teatrmaska.rzeszow i teatralnym kanale YouTube Maska publikowała Słuchowiska, Kołysanki, warsztaty edukacyjne.

W marcu nowe pomysły zespołu „Maski" na działania udostępniane publiczności w Internecie zostały zebrane w wspólny projekt, zatytułowany „Teatr Mask@ w sieci – Wszystko da się naprawić". Na tak skonstruowany projekt Maska otrzymała dofinansowanie w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci". Dzięki dofinansowaniu od maja zapraszamy Widzów na wiele wydarzeń online przeznaczonych zarówno dla dzieci jak i młodzieży czy dorosłych. Przygotowane w ramach projektu propozycje są bezpłatne i ogólnodostępne. Są także opatrzone napisami dla niesłyszących.

W maju publikowaliśmy Czytanki-Kołysanki dla najmłodszych, czyli krótkie formy tekstowe czytane przez wybranych aktorów Teatru Maska. Rozpoczęliśmy również nowy cykl edukacyjny „Porusz@jki", który prowadzi tancerka i choreografka, Magdalena Widłak. Z Magdą Widzowie mogą spotkać się co środę o godz. 10:00. Filmiki publikowane są na FB i YouTube Maski. Za montaż odpowiada Kamil Dobrowolski. W piątek, 5 czerwca o godz. 10:00 startują warsztaty dykcyjne Kamili Olszewskiej „Dźwiękote@tr, teatralne zabawy buzią i głosem dla dzieci ". Filmy dostępne będą na FB i YouTube Maski.

W sobotę 6 czerwca rozpoczynamy rekrutację-online do Grupy warsztatowej „Młodzi w sieci" którą poprowadzi Natalia Koza. Wszystkie szczegóły znajdą się na naszej stronie www.teatrmaska.pl.

W nowym sezonie w ramach projektu przygotowujemy słuchowisko „Pan Złota Rączka" i czytanie performatywne „Zamek z kart" w reżyserii Przemysława Jaszczaka.

Projekt potrwa do końca października 2020 roku, ale przygotowane w jego ramach propozycje będzie można znaleźć w Internecie jeszcze przez 6 miesięcy po jego zakończeniu.

W tym tygodniu wróciliśmy do prób spektaklu „Alicja w Krainie Czarów" w reżyserii Gabriela Gietzky'ego. Premiera zaplanowana jest we wrześniu podczas Wschodu Kultury - Europejskiego Stadionu Kultury .

W niedzielę 21 czerwca 2020 o godz. 16:30 zapraszamy Widzów na spektakl „Wystarczy być" w reżyserii Radosława Kasiukiewicza. Bilety w sprzedaży online pojawią się wkrótce i będą dostępne do zakupu tylko na naszej stronie.

Klaudia Mazur
Materiał Teatru
11 czerwca 2020
Wątki
Kontrawirus

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...