Od niedzieli warsztaty i spektakle w Bytomiu

Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej

W niedzielę rozpocznie się jubileuszowa, 20. edycja Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu. Impreza potrwa do 7 lipca.

W jej ramach od 1 do 7 lipca odbędą się Międzynarodowe Warsztaty Tańca. Pedagodzy i trenerzy z całego świata będą uczyć takich stylów i technik jak: taniec afrykański, taniec współczesny, latino fusion, modern dance, taniec brzucha, house, taniec klasyczny, contemporary, hip-hop, vigorous risk.

Nie zabraknie też jogi dla tancerzy. Na niektóre zajęcia brakuje już miejsc (taniec współczesny - Uri Ivgi, taniec

współczesny - Janian Qu, contemporary jazz), ale na inne jeszcze można się zapisać. 1 blok warsztatów (7 zajęć) kosztuje 250 zł.

W ramach imprezy odbędą się również prezentacje festiwalowe (początek o 19-30). Na scenie Śląskiego Teatru Tańca (pl. Karin Stanek 1) w niedzielę Polski Teatr Tańca wystawi sztukę "Minus 2".

W poniedziałek obejrzymy " Drops of Rain in perfect Days of June" [na zdjęciu] w wykonaniu Folkwang TanzStudio z Niemiec.

We wtorek Tomer Zirkilevich Group z Izraela przestawi premierowo "Auf Wiedersehn, a Anna Piotrowska: "Gigi Mangia". W środę Lubelski Teatr Tańca zaprasza na "Hello kitty", a w czwartek Robert Przybył na "With Guts OUT", a Duńczyk Jens Bjerregaard na "Simple moves".

Dzieci mogą od 1 do 5 lipca wziąć udział w bezpłatnych zajęciach w Tanecznym Namiocie (godz. IO.OO-14-OO) oraz w Małej Konferencji Tańca (15 zajęć kosztuje 150 zł), a seniorzy: w bezpłatnych (konieczne są jednak zapisy) warsztatach tanecznych od 13.00 do 18.30. Odbędą się też Warsztaty Terapii przez Ruch.

IMPREZA TANECZNA

Bytom, Śląski Teatr Tańca, pl. Karin Stanek 1, www.stt.art.pl Niedziela-Niedziela 30 czerwca-7 lipca, bilety lub wstęp wolny»

(-)
Polska Dziennik Zachodni
0

Książka tygodnia

Aktorki. Odkrycia
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia