Od podszewki

"Za kulisami" - Wernisarz w Galerii Sztuki Rampa

29 października o g. 19 w Galerii Sztuki Rampa odbędzie się wernisaż wystawy "Za kulisami".

W dzisiejszym świecie, w dobie wszechobecnych mediów, związek między różnymi rodzajami sztuk nie jest już tak oczywisty. A czy miejscem idealnym do połączenia różnorodnych sztuk, miejscem, które ze swej istoty jest "sceną" dla wielu JEJ gatunków nie jest TEATR? Czas spędzony w teatrze całkowicie poświęcamy na "odbiór" tu i teraz i to w bezpośrednim spotkaniu z ludźmi - tymi na scenie, za kulisami i tymi na widowni i w foyer. Dlatego wszyscy odwiedzający nasz Teatr, w oczekiwaniu na spektakl lub podczas przerwy, maja okazję przechadzać się po jedynej w swoim rodzaju Galerii Sztuki. 

We wszystkich wolnych przestrzeniach teatru eksponowane są dzieła współczesnych artystów - malarstwo, grafika, fotografia. Wszystko po to, aby wzbogacić i uatrakcyjnić pobyt Naszych Gości w Teatrze Rampa.

O tym, jak istotna jest sztuka w naszym życiu, niech świadczy obecna wystawa

"ZA KULISAMI". Ta wyjątkowa prezentacja dzieł stworzonych przez wybitne osobowości scen polskich, jest pierwszą tego rodzaju ekspozycją w jedenastoletniej historii naszej galerii.

Artyści - Janusz Gajos (fotografia), Leszek Mądzik (fotografia), Wiesław Ochman (malarstwo), Karol Stępkowski (fotografia) - odsłaniają nam kulisy swoich życiowych pasji.

Powstałe dzieła emanują swoją wyjątkowością poprzez osobliwe postrzeganie życia, człowieka, jego stanów emocjonalnych i otaczającej nas rzeczywistości - często ulotnej i tak szybko przemijającej.

Adam Bojara
Materiały Organizatora
29 października 2011

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia