"Od projektu do lalki" w Muzeum Kinematografii

Teatr Lalek Arlekin

Teatr Arlekin zaprasza 7 marca o g. 13 na wystawę obrazującą powstawanie lalek teatralnych

Pretekstem do wystawy jest książka i spektakl "O żabce co nie została królewną", które swoją premierę będą miały w marcu. Ilustracje do książki i projekty scenograficzne wykonał prof. Krzysztof Rynkiewicz, prodziekan Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi, fotograf, malarz, autor filmów animowanych i oczywiście scenograf teatralny. Autorem książki i reżyserem spektaklu jest Waldemar Wolański - Dyrektor Teatru Arlekin.

To dopiero początek naszej niezwykłej podróży. W kolejnej sali zobaczymy różnorodne prezentacje multimedialne m.in. ilustracje do książki "O żabce co nie została królewną", filmy animowane o teatrze Arlekin, a także inne przykłady artystycznej twórczości prof. Krzysztofa Rynkiewicza. Ciekawostką z pewnością okaże się krótkometrażowy horror pt. "Lalkarz" nakręcony w teatrze przez studentów łódzkiej filmówki.

Ostatnia sala odkryje przed nami piękno i bogactwo lalek teatralnych pochodzących z różnych spektakli granych w naszym teatrze. Dopełnieniem całości będą fragmenty scenografii, które pozwolą nam w pełni doświadczyć magii teatru.

(-)
Materiały Teatru
3 marca 2012

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia