Odloty już wkrótce na deskach radomskiego Teatru!

Spektakl „Odloty” w reżyserii Agnieszki Kołodyńskiej - Iglesias to rodzaj artystycznej diagnozy społecznej.

O relacjach, poszukiwaniu miłości i poczuciu samotności. O tym, czy jedna nasza decyzja może zaważyć na czyimś losie. „Odloty” to opowieść o niełatwych relacjach między ludźmi, którzy z pozoru żyją razem, a jednak każde z nich funkcjonuje w swojej osobnej rzeczywistości poszukując miłości, ukojenia i zrozumienia w drugim człowieku. Sześcioro bohaterów, sześć różnych światów, które się przenikają.

Ida (Natalia Samojlik), żona Piotra (Łukasz Mazurek) to kobieta wrażliwa, o nieco histerycznej osobowości. Mimo trwającej separacji stara się walczyć o męża, choć wybrane przez nią metody stoją w sprzeczności z jej przekonaniami. Piotr zaś zagubił się w labiryncie swoich potrzeb i ulega niekontrolowanym emocjom i żądzom.

Magda (Maria Gudejko) i Kuba (Adam Majewski) mimo wieloletniej znajomości próbują zrozumieć swoje potrzeby. Sytuacji nie ułatwiają sidła nałogu, w które wpadł mężczyzna. Czasami jednak impulsem zmiany może być jeden wschód słońca.

Alicja (Agnieszka Grębosz), trenerka seksualna, to w oczach przyjaciół wulkan energii. Pewna siebie, odważna, atrakcyjna, niemal bez wad. Jednak w zaciszu czterech ścian ujawnia swoje prawdziwe oblicze. Grzegorz (Przemysław Bosek) to zagadkowy mężczyzna. Dla przyjaciół jest głosem sumienia, pokazuje co mogą stracić, a co zyskać. Sam zmaga się z uczuciem, które już zawsze będzie jednostronne.

Bohaterowie grają w najstarszą grę świata. Każda ich decyzja jest krzyżykiem lub kółkiem. Stawką są miłość i przyjaźń oraz to, jak potoczy się ich dalsze życie. Kto wygra, a kto przegra? Spektakl powstaje w eksperymentalnej formie laboratorium teatralnego. To „poszukiwania w zakresie artystycznych środków wyrazu, nowego języka scenicznego i innowacyjnych rozwiązań podstawowych problemów teatralnych"*.

Reżyserka spektaklu, Agnieszka Kołodyńska - Iglesias w proces powstawania sztuki wplata elementy arteterapii, czy muzykoterapii. – W proces twórczy zdecydowałam się włączyć ograniczoną publiczność, która brała udział w próbach i na bieżąco dzieliła się swoimi odczuciami. To absolutnie nowe i niesamowicie ciekawe doświadczenie. Spojrzenie z zewnątrz dodawało świeżości, a często podsuwało rozwiązania, na które nie zwrócilibyśmy w innych okolicznościach uwagi. Spektakl każdorazowo oglądała inna, zwykle trzy lub czteroosobowa grupa widzów – wyjaśnia Agnieszka Kołodyńska - Iglesias.

Zapraszamy: premiera 22 października godz. 20:00, Scena kameralna.
Gramy również: 23 października godz. 16.00 oraz 27, 28 listopada godz. 18.00.
Spektakl przeznaczony jest dla widzów, którzy ukończyli 18 lat.
Bilety są już w sprzedaży na stronie www.teatr.radom.pl w zakładce kalendarium.

*Laboratorium teatralne – definicja za Encyklopedią Teatru Polskiego

Anna Pietruszka
Materiały Teatru
23 października 2021

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...