Odnowiony teatr w mocnych kolorach

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie już po remoncie

Po trzech latach remontu teatr jest gotowy. Na dużej scenie trwają próby spektaklu "Damy i huzary". - To teatr XXI wieku - mówił Jacek Protas, marszałek województwa. - Zachował jednak swój charakter i duszę, tylko serce ma nowoczesne.

Budynek Teatru im. Stefana Jaracza ma prawie 90 lat. Trzy lata temu w teatrze rozpoczął się remont. Kosztował blisko 43 mln złotych. Wczoraj odnowiony teatr zwiedzali dziennikarze i Jacek Protas, marszałek województwa. - Remont był trudny, ale teraz olsztyński teatr należy do najnowocześniejszych w Polsce - podkreślił Piotr Gryszczuk, prezes Przemyslówki, firmy, która przeprowadziła prace. O niespodziankach mówiła Beata Ochmańska, wicedyrektor Jaracza. Były to m.in.

zniszczone fundamenty, na których naprawę potrzebne były dodatkowe pieniądze. Dyrektor Janusz Kijowski podkreślał, że teatr jest imponujący. Dominują żywe kolory: czerwony, zielony, burgundowy. Są nowe fotele i inteligentne reflektory. Poprawiono też widoczność z balkonu. Do pozostałych scen - Marginesu i Kameralnej - prowadzą oddzielne wejścia. - Spektakle będą mogły odbywać się jednocześnie na trzech scenach - mówił Kijowski. W teatrze są też nowe garderoby z łazienkami i prysznicami. Teatr wzbogacił się też o profesjonalne studio. Uporządkowano też otoczenie budynku. Na dużej scenie trwają już próby do "Dam i huzarów". Premiera 9 listopada.

"Odnowiony teatr w mocnych kolorach"
Ewa Mazgal
Gazeta Olsztyńska nr 242

 

Ewa Mazgal
Gazeta Olsztyńska
17 października 2013

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia