Odpowiedź na List otwarty

Odpowiedź na List otwarty studentów IV roku Wydziału Lalkarskiego AST.

Szanowni Studenci,

Jest mi niezmiernie przykro, że kończąc studia na Wydziale Lalkarskim nie możecie (a może nawet nie chcecie) Państwo zaprezentować w dyplomie swoich unikalnych umiejętności posługiwania się lalkami.

Do prezentacji w Łodzi dyplomu pokazującego takie właśnie umiejętności jesteśmy zobowiązani regulaminem Festiwalu i wszelkimi ustnymi umowami. Dodam, że niedawno to prawo do Waszego uczestnictwa wywalczyłam – wspólnie z rektorem W. Malajkatem.

Państwa dyplom to nie jest przedstawienie lalkowe. Udowadnianie, że współczesny teatr lalkowy doskonale obywa się bez lalek pozostawię bez komentarza. Takie opinie powinni Państwo zaprezentować chyba na debacie dotyczącej teatru lalkowego, do której przeprowadzenia będę namawiała władze we Wrocławiu.

Dodam, że próby oskarżania mnie o cenzurę artystyczną to daleko posunięte manipulowanie faktami. Państwa dyplom będzie grany we Wrocławiu, nawet uruchomiłam moje prywatne kontakty, żeby zdobyć prawa autorskie do jego prezentacji. Nie rozumiem nawet, jakie to treści miałyby być ocenzurowane??

Państwa publiczne obrażanie naszej Uczelni, w tym mojej osoby i rzucanie bezpodstawnych oskarżeń odbywa się w momencie, kiedy całym sercem walczę o odrębność Wydziału Lalkowego, odbywam spotkania z premierem J. Gowinem i z wielkim zaangażowaniem staram się o jak najlepszą pozycję lalkarzy. Jest mi po ludzku bardzo przykro, ale to oczywiście ma najmniejsze znaczenie.

Pozdrawiam –
Dorota Segda
--
Rektor AST
prof. dr hab. Dorota Segda
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie
ul. Straszewskiego 21-22
31-109 Kraków
tel. 12 422 81 96
fax. 12 422 02 09

(-)
Materiał AST
25 kwietnia 2019

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia