Odświeżony spektakl

"Trójka do potęgi" - reż. Wojciech Malajkat - Teatr Syrena w Warszawie

Spektakl "Trójka do potęgi" wraca na afisz. 16 grudnia przedstawienie Programu 3 zostanie wystawione w Sali Kongresowej PKiN.

Na scenie zobaczymy nowe gwiazdy, pojawi się także nowy, intrygujący wątek.

Grudniowa "Trójka do potęgi" to jeszcze bardziej atrakcyjna wersja sztuki, która z powodzeniem była wystawiana w ubiegłym roku w stołecznym Teatrze Syrena z okazji jubileuszu 50-lecia radiowej Trójki. Początkowo planowano tylko kilka przedstawień, ale zainteresowanie publiczności spowodowało, że spektakl gościł na deskach Syreny przez ponad pół roku. To zaowocowało pomysłem, aby wystawić "Trójkę do Potęgi" jeszcze raz, tym razem na dużej scenie - w Sali Kongresowej. O wyjątkowości przedstawienia decydował nie tylko udział znakomitych aktorów i niezwykłych osobowości, ale także wplatane przez nich w fabułę improwizacje, które powodowały, że spektakl za każdym razem był inny.

Jeszcze jednym, bardzo ważnym powodem, dla którego Trójka zdecydowała się na ponowne wystawienie sztuki jest fakt, że dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany Zakładowi Leczniczo-Opiekuńczemu w Piszkowicach. Zakład opiekuje się ciężko chorymi dziećmi, najczęściej porzuconymi tuż po urodzeniu. Ich stan zdrowia nie pozwala na funkcjonowanie bez długotrwałej, specjalistycznej opieki medycznej. Wiele z nich wymaga żywienia dojelitowego, wspomagania oddychania i krążenia oraz całodobowej troski i uwagi.

Na rzecz placówki w Piszkowicach Trójka zbiera fundusze od czerwca br. Dotychczas od słuchaczy Programu 3 na konto Zakładu wpłynęły w sumie 174 tysiące złotych. Wpłat można dokonywać aż do 31 grudnia 2013 roku, na specjalne konto bankowe: Bank Zachodni BZWBK 1 oddział w Kłodzku; nr rachunku 69 1090 2327 0000 0001 2117 9313; Komitet Organizacyjny Przyjaciele Piszkowic, Piszkowice 53, 57-300 Kłodzko.

W grudniowym spektaklu zabawnych improwizacji na pewno nie zabraknie, ale pojawi się także kilka nowości - zaskakujący wątek, a wraz z nim nowa intrygująca rola mówiona oraz kilka niemych - tak jak poprzednio niezwykle barwnych. Zadbali o to autorzy tekstu, Grzegorz Miecugow i Wojciech Zimiński. Na scenie zobaczymy nie tylko gwiazdy znane z poprzednich przedstawień: Daniela Olbrychskiego, Stanisława Tyma, Zbigniewa Zamachowskiego, ale także nowe postaci - Pawła Królikowskiego, Mariusza Czerkawskiego, Anitę Werner czy Zbigniewa Wodeckiego, a także dwoje słuchaczy Trójki.

"Trójka do potęgi" to współczesna historia, pokazująca w formie komedii kryminalnej, jak zarobić na... małżeństwach. Troje socjologów postanawia odmienić swój los. Zakładają biuro pośrednictwa, by wzbogacić się (znacznie) dzięki kojarzeniu polskich obywateli z obcokrajowcami, którzy marzą o obywatelstwie unijnym. Po początkowym sukcesie sprawy zaczynają się jednak komplikować

Premiera spektaklu odbyła się 30 i 31 marca 2012 roku. Dwuaktową sztukę wyreżyserował Wojciech Malajkat, scenariusz, na podstawie książki Grzegorza Miecugowa "Trójka do potęgi", napisał Wojciech Zimiński. Atutem spektaklu byli zarówno znakomici aktorzy (m.in. Katarzyna Figura, Beata Ścibakówna, Krystyna Tkacz, Grażyna Wolszczak, Mateusz Damięcki, Piotr Machalica, Piotr Szwedes, Stanisław Tym), jak i dziennikarze radiowej Trójki (Artur Andrus, Robert Kantereit, Marek Niedźwiecki, Michał Olszański). Na scenie można było zobaczyć także m.in. Marię Czubaszek, Urszulę Dudziak, Katarzynę Kolendę-Zaleską, Justynę Pochanke, Marylę Rodowicz, Justynę Steczkowską, Janusza Zaorskiego.

Bilety na spektakl "Trójka do potęgi" można kupić w trójkowym sklepiku od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00, (ul. Myśliwiecka 3/5/7, Warszawa), w internetowym sklepie eventim.pl oraz w sklepach sieci Empik na terenie całej Polski.

(-)
Materiał Teatru
2 grudnia 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia