Oferta teatralna dla uczniów

"Lato w Teatrze" - inicjatywa białostocka

Stowarzyszenie Teatr Okno, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku oraz Białostocki Teatr Lalek zapraszają dzieci oraz młodzież w wieku 10-18 lat do wspólnej realizacji projektu "Lato w Teatrze". Tegoroczna białostocka odsłona akcji potrwa od 30 czerwca do 13 lipca.

"Lato w Teatrze" jest atrakcyjną ofertą teatralną dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzają wakacje w swojej miejscowości. Między 28 czerwca a 31 sierpnia 2014 roku w dwudziestu ośmiu miastach i miasteczkach w całej Polsce odbywają się teatralne półkolonie i warsztaty, podczas których młodzi uczestnicy przygotowują spektakl pod opieką profesjonalnych artystów. Dwutygodniowe warsztaty są dla dzieci szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie. "Lato w teatrze" jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W Białymstoku zajęcia będą odbywały się po sześć godzin dziennie od 30 czerwca do 13 lipca w siedzibie Teatru Dramatycznego (dla 14 - 18-latków) i Białostockiego Teatru Lalek (dla 10 - 13-latków). Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Zajęcia zakończą się pokazami finałowymi, czyli prezentacją efektów wspólnej pracy.

W projekcie mogą wziąć udział osoby interesujące się otaczającą rzeczywistością, pasjonaci literatury, malarstwa, muzyki, którzy chcieliby doświadczyć teatru z kilku perspektyw. Formularz rekrutacyjny należy przesłać na adres: edukacja@dramatyczny.pl. W zgłoszeniu należy udzielić odpowiedzi na pytania dostępne na stronie internetowej jednego z organizatorów. W "Lecie w Teatrze" wezmą udział 64 osoby, które wyślą zgłoszenie do 16 maja. Wyniki rekrutacji zostaną podane do 26 maja na stronie Stowarzyszenia Teatr Okno, Teatru Dramatycznego i Białostockiego Teatru Lalek.

Organizatorzy zapraszają do udziału w akacji także osoby powyżej 18 lat. Mogą one wziąć udział w projekcie jako wolontariusze. Wystarczy jeśli zgłoszą się w taki sam sposób jak uczestnicy, a w tytule maila wpiszą ,,LwT wolontariat''. Spośród zgłoszeń wyłonione zostaną osoby, które swoją pasją i zaangażowaniem wspomogą realizację projektu.

(-)
Materiał Teatru
13 maja 2014

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...