Oglądamy z bardzo obniżonym ryzykiem

Teatr im. Witkacego w Zakopanem

- Od 1 grudnia na widownię zapraszamy wyłącznie osoby zaszczepione i ozdrowieńców z certyfikatami Covid 19 lub ważnymi 48h testami covidowymi. Będziemy wdzięczni za dobrowolne okazywanie dokumentów. Pragniemy by nasz Teatr był bezpiecznym schroniskiem - czytamy w oświadczeniu Teatru Witkacego.

W ten prosty sposób bez większych zagrożeń koronawirusem będzie można oglądać jeszcze w grudniu i zaraz po Nowym Roku takie hity repertuarowe, jak premierowe „Panopticum" Tuwima i autorów nieznanych, „Akt przerywany czyli teatr nie(konsekwencji)" Różewicza czy „Wiśniowy sad" Czechowa. Na Scenie Propozycji Aktorskich spektakl „Nietoperz czyli dwoistość", z cyklu „Tatrzańskie. Część II: Człapówki - Zakopane" Struga i „Tatrzańskie. Część III: Spiski - Hej!" Kuczoka, „Takie małe nic - variétés! czyli szlagiery z polskich filmów międzywojennych", „Rzeźnię" Mrożka, „Demonizm zakopiański (variétés)" Witkacego, „Da capo al fine" na podstawie „Cmentarzyska samochodów" Arrabala. A także spędzić w Witkacym Sylwestra z „Wiśniowym sadem".

Zbliżają się 37. urodziny Teatru Witkacego. Co planują gospodarze, jest jeszcze tajemnicą, ale będą to propozycje nie mniej wartościowe niż na Zakopiańskich Prezentacjach Artystycznych „Pępek Świata" pod hasłem „Inny świat. Nadzieja? Rozpacz?" 14 - 18 września tego roku.

A były na nich seanse filmowe, ciekawe panele dyskusyjne, wernisaże i interesujące spektakle: „Eurydyka" z Teatru Biuro Podróży w Poznaniu, „Hic sunt dracones" z Divadlo Continuo w czeskich Malovicach, „The underground man" Dostojewskiego, „Akt przerywany, czyli teatr (nie) konsekwencji" Różewicza i „Rzeźnia" Mrożka z Teatru Witkacego w Zakopanem.

Andrzej Piątek
Dziennik Teatralny Zakopane
10 grudnia 2021

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...