Ogniste namiętności

"Tango Piazzola" - reż. Witold Mazurkiewicz, Robert Talarczyk - Teatr Rampa w Warszawie

Teatr Rampa "Tango Piazzolla" proponuje unikalne i ciekawe połączenie tanga śpiewanego i tańczonego.

Muzyka Astora Piazzolli wciąga w swój rytm, przyspiesza nam puls, rozbudza emocje i kusi do szalonego tańca.

Tanga Astora Piazzolli, genialnego argentyńskiego kompozytora, są grane i tańczone na całym świecie. Wielu znanych wokalistów sięgnęło po słynne "Libertango", zmieniając je w przeboje muzyki rozrywkowej. Warszawski Teatr Rampa w spektaklu "Tango Piazzolla" proponuje unikalne połączenie tanga śpiewanego i tańczonego - idealnego na karnawał!

Witold Mazurkiewicz i Robert Talarczyk wybrali sztukę Anny Burzyńskiej "Tango Piazzolla", którą interpretują na nowo, tworząc z niej gorący, pełen namiętności muzyczno-taneczny spektakl do muzyki argentyńskiego kompozytora. Jego tanga nie są tu ilustracją, lecz stają się pretekstem do opowiedzenia kilku historii o zawiedzionych miłościach, niespełnionych marzeniach, źle ulokowanych uczuciach. Dlatego tak ważną rolę w tym spektaklu odgrywa choreografia.

Jej twórca - Jakub Grzybek - n adał spektaklowi niezapomniany urok. Od pierwszej minuty tango porywa nie tylko aktorów, ale też widzów. Muzyka Astora Piazzolli wciąga w swój rytm, przyspiesza nam puls, rozbudza emocje i kusi do tańca. Z pewną zazdrością, ale i niekłamanym podziwem patrzymy, jak z tym trudnym tańcem i niełatwymi rolami radzą sobie aktorzy, a wśród nich gwiazdy sceny i telewizji - Tamara Arciuch na zmianę z Dominiką Łakomska oraz Stefano Terrazzino wymiennie z Żorą Korolyovem. Twórcy spektaklu stworzyli na scenie magiczną przestrzeń dla namiętności, emocji i pożądań, pozwalającą widzom choć na chwilę oderwać się od szarej codzienności i zanurzyć w porywający świat tanga. I co ciekawe, Teatr Rampa daje szansę, aby ten świat tanga stał się choć w części udziałem widzów. Organizuje dla nich konkurs na najlepsze hasło dotyczące tego przedstawienia. Autor zwycięskiego hasła wygra kurs tanga argentyńskiego w profesjonalnej szkole Tango Art Factory.

Tak więc warto w Rampie zobaczyć jedyny w Warszawie porywający spektakl z ogniem argentyńskiego tanga, choćby po to, aby zacząć swoją osobistą przygodę z tym tańcem! Najbliższe spektakle już 1, 8, 9, 15, 16, 22 i 23 lutego o godz. 19.00.

Wieczór z "Tangiem Piazzola" to naprawdę świetna propozycja - zwłaszcza na karnawał!

(-)
Dziennik Gazeta Prawna
1 lutego 2013

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia