Oj! Będzie się działo!

"Królowa Cateringu" - reż. Maciej Kowalewski - Teatr C. K. Norwida w Jeleniej Górze

W Teatrze im. Norwida zapowiadana jest pierwsza premiera nowego roku! 8 stycznia w repertuarze pojawi się komedia pt.„Królowa cateringu" Alison Lawrence, w przekładzie Klaudyny Rozhin. Reżyserem i autorem opracowania muzycznego jest Maciej Kowalewski, scenografię opracował Wojciech Stefaniak, kostiumy – Emilia Czartoryska, ruch sceniczny – Bartłomiej Ostapczuk.

Alison Lawrence jest kanadyjską dramatopisarką, aktorką i niezależną producentką teatralną. Jej sztuki cieszą się dużym powodzeniem i z sukcesami wystawiane są w teatrach w Kandzie i Wielkiej Brytanii. Jeleniogórski spektakl będzie polską prapremierą „Królowej cateringu". Akcja toczy się podczas przyjęcia bożonarodzeniowego, które organizują bogaci prawnicy, ale nie oni są jej bohaterami, a działający na zapleczu pracownicy firmy cateringowej: czworo współpracujących i zżytych ze sobą od lat, sympatycznych młodych ludzi, z których każdy ma ambicje i tęsknoty, wykraczające daleko poza cateringowe zlecenia. Na tym zakończmy opowiadanie treści komedii. Można tylko zdradzić, że będzie się działo!

Reżyser Maciej Kowalewski
„Tekst podejmuje bardzo uniwersalne sytuacje dotyczące natury ludzkiej, absurdów ludzkiego życia, trudności, które trzeba pokonywać. Myślę więc, że to bardzo dobrze zarezonuje nie tylko z publicznością jeleniogórską, ale i ogólnopolską." – powiedział reżyser, Maciej Kowalewski.

Podczas krótkiego spotkania, które odbyło się w teatrze 5 stycznia i dotyczyło głównie najbliższej premiery, w którym wzięli udział realizatorzy spektaklu, była także okazja do zadania kilku pytań Tadeuszowi Wnukowi. Dyrektor teatru zapowiedział już następną realizację – będzie to komedia Neila Simona „Przez park na bosaka" w reżyserii Andrzeja Nejmana.

Pytany o zagrożenia związane podwyżkami opłat za ogrzewanie i inne media, dyrektor Wnuk odpowiedział, że tak naprawdę nieznana jest na razie skala tych podwyżek, więc plany teatru pozostają niezmienione. Podkreślił także, że ceny biletów nie będą podwyższone.

Urszula Liksztet
nj24.pl
8 stycznia 2022

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia

Polskie Orędzie na Mię...
Svitlana Oleshko
W tym roku autorką Orędzia Polskiego ...