Oj! Będzie Wesele

7 KOLORÓW z Sebastianem Majewskim

Z dniem 9 lipca dyrektorem artystycznym Teatru im. Szaniawskiego został Sebastian Majewski, który powraca na to stanowisko po sześciu latach. Majewski obejmuje dyrekcję po Macieju Podstawnym.

W sezonie 2018 / 2019 - 7 KOLORÓW - który jest jubileuszowym, 55. sezonem teatru Sebastian Majewski zrealizuje premiery zaplanowane przez Podstawnego oraz własny program, którego centralną premierą będzie WESELE Stanisława Wyspiańskiego.

W sezonie 2018 / 2019 w Wałbrzychu, pracować będą także: Jakub Skrzywanek, Cezary Tomaszewski, Klaudia Hartung-Wójciak, Paweł Świątek, Dominika Knapik, Maciej Podstawny i Remigiusz Brzyk.

Szczegółowy plan premier oraz informacje o pracy teatru i zespole zostaną przedstawione we wrześniu wraz z rozpoczęciem sezonu.

Sebastian (Seb) Majewski.

Reżyser teatralny, dramaturg, scenograf, aktor teatralny.

Urodził się 1971 r. we Wrocławiu.

Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku - kierunek reżyseria. Wcześniej ukończył wrocławskie Studium Kulturalno-Oświatowe oraz studiował historię sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim.

Przez kilka lat związany był z Teatrem Wierszalin Piotra Tomaszuka w Supraślu. Tam też zadebiutował inscenizacją książki Olgi Tokarczuk „Prawiek i inne czasy". Realizował również spektakle dla Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie, Teatru Miejskiego w Gliwicach, Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Jest założycielem awangardowej formacji Scena Witkacego.wro, uznawanej za najbardziej oryginalny zespół teatralny Wrocławia.

Wraz z Janem Klatą zrealizował głośne przedstawienie Transfer! we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, Sprawę Dantona w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz Trylogię w Starym Teatrze w Krakowie. Poza współpracą dramaturgiczną z Janem Klatą tłumaczy teksty pisane dla Sceny Witkacego.wro przez drezdeńskiego dramaturga Andreasa Pilgrima.

W latach 2008–2012 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu. Od 2013 do 2015 roku był zastępcą dyrektora ds. artystycznych w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. W latach 2015-2016 był dyrektorem artystycznym Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Od 9 lipca objął funkcję dyrektora artystycznego Teatru im. Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Oprac. RK
Dziennik Teatralny
11 lipca 2018

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia