Ojcowie od piątku

6. Europejskie Spotkania Teatralne Bliscy Nieznajomi

Festiwal Teatru Polskiego w Poznaniu. W programie między innymi spektakle Deutsches Theater Berlin, Teatru Starego w Krakowie i Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu.

Temat tegorocznej edycji - "Ojcowie" - skoncentruje się na jednostce i będzie dotyczył nie tylko biologicznego, ale także kulturowego wymiaru ojcostwa.

Podczas festiwalu widzowie zobaczą spektakle Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Deutsches Theater Berlin, Narodowego Starego Teatru w Krakowie, Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu oraz dwie prapremiery Teatru Polskiego w Poznaniu: "Piszczyk" Jana Czaplińskiego i Piotra Rowickiego w reż. Piotra Ratajczaka oraz czytanie performatywne "ojciec.prl" Wojciecha Staszewskiego w reż. Szymona Kaczmarka. Ponadto w programie festiwalu znalazły się seanse Teatru Telewizji: "Ojciec" Augusta Strindberga w reż. Jana Maciejowskiego i "Moja córeczka" Tadeusza Różewicza w reż. Andrzeja Barańskiego (wstęp na pokazy Teatru Telewizji jest bezpłatny).

BLISCY NIEZNAJOMI to również spotkania z aktorami i reżyserami, które odbywać się będą każdego dnia po przedstawieniach (prowadzenie: Łukasz Drewniak, Paweł Szkotak). 24 maja, pierwszego dnia festiwalu, gościem spotkania będzie Minister Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Pełnomocnik Rządu do Spraw Równego Traktowania.

W tym roku po raz pierwszy w historii festiwalu publiczność przyzna swoją nagrodę najlepszemu spektaklowi. Statuetka Nagrody Publiczności wybrana zostanie w drodze konkursu, w którym wzięli udział studenci Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Wystawę projektów zgłoszonych na konkurs przez studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu można oglądać do 24 maja w foyer Teatru Polskiego w Poznaniu.

(-)
Materiał Teatru
22 maja 2013

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...