Okołoteatralnie w Radomiu

"Wokół teatru" - Teatr Powszechny w Radomiu

Kontynuując cykle zapoczątkowane w ubiegłym sezonie, Teatr proponuje udział w działaniach okołoteatralnych, adresowanych do odbiorców w każdym wieku, m.in. cykle spotkań z literaturą...

Bajkowe niedziele - każda ostatnia niedziela miesiąca godz. 12.00. Propozycja skierowana jest do najmłodszych widzów i ich opiekunów. Podczas „Bajkowych niedziel" czytamy najpiękniejsze bajki, baśnie i legendy, a także pokazujemy dzieciakom teatr od kulis i opowiadamy o naszej pracy.

Gospodynie spotkań: Izabela Brejtkop-Frączek, Patrycja Zywert

Czytania poezji - każda pierwsza niedziela miesiąca godz. 12.00. Cykl adresowany jest do wszystkich zainteresowanych poezją. Podczas spotkań (w kameralnej atmosferze małej sceny, przy ciasteczkach i filiżance herbaty) aktorzy radomskiego Teatru prezentują swoje ulubione wiersze i autorów.

Gospodyni spotkań: Danuta Dolecka

Czytania świata, czyli spotkania z dramaturgią (klasyczną i tą nieco nowszą) - zwykle drugi poniedziałek miesiąca godz. 18.00. Zainscenizowane czytania poświęcone są przekładowi tekstów literackich na język teatru.

Gospodarz spotkań: Janusz Łagodziński

Ponadto dla wszystkich młodych ludzi (młodzież ponadgimnazjalna), którzy chcą sprawdzić się na scenie, poznać podstawy pracy aktorskiej, zyskać odwagę w pokazywaniu się przed publicznością organizujemy warsztaty teatralne.

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z metodami analizy tekstu, zasadami budowania postaci i relacji na scenie. Cykl spotkań zakończy się premierą spektaklu, nad którym młodzież pracować będzie w trakcie warsztatów. Nabór chętnych do kilkunastoosobowej grupy, która weźmie udział w warsztatach odbędzie się 20 lutego br. o godz. 11.00.

Wstęp na wszystkie spotkania WOLNY.

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Rezerwacji należy dokonywać telefonicznie lub e-mailowo w Biurze Obsługi Widzów:

tel: 048 384 53 22, sms: 604 56 64 06, e-mail: bilety@teatr.radom.pl

oprac. mo
Materiały Teatru
27 stycznia 2011

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...