OLTA w Kanie

Japoński kolektyw twórczy zagości w Szczecinie

OLTA to kolektyw twórczy, stworzony przez siedmiu artystów, urodzonych w Japonii (wszyscy członkowie to roczniki z lat osiemdziesiątych). Główny temat ich twórczości to mobilność współczesności, spowodowana wielością dróg komunikacji.

Występ OLTY w Szczecinie będzie ostatnim akcentem ich trzymiesięcznej rezydencji w berlińskim Kunstraum Kreuzberg /Bethanien.

"Ghost of modern" to performans komentujący problemy w tle Fukushimy. Na scenie wykorzystane zostaną projekcje wideo, nakręcone w Czarnobylu i podczas ostatnich demonstracji w Kijowie.

Część performansu, która bedzie pokazywana w Szczecinie, będzie dostosowana tematyką do lokalizacji (site-specific). Zainspirowany najnowszym projektem PLATERWKI, ma połączyć problematykę zazwyczaj poruszaną przez grupę OLTA z tematyką właściwą dla jego lokalizacji, mianowicie oderwania się lokalnej społeczności od własnej historii oraz historii miejsca, w którym żyje.

OLTA to kolektyw twórczy, stworzony przez siedmiu artystów, urodzonych w Japonii (wszyscy członkowie to roczniki z lat osiemdziesiątych). Główny temat ich twórczości to mobilność współczesności, spowodowana wielością dróg komunikacji. Zajmują się też kwestią ludzkiego ciała i zakorzeniania społeczeństwa w miejscu, które zamieszkują. OLTA wyraża się w formie, która pozwala zbudować pomost między performansem a pamięcią czasów starożytnych.

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.olta.jp

(-)
Materiał Teatru
30 grudnia 2013

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia