On - różowy, duży, futrzany

"Różowy Gość " - reż. Jakub Krofta - Teatr Lalek Guliwer w Warszawie

"Różowy gość", bohater najnowszej sztuki Marii Wojtyszko zjawia się niespodziewanie. Nagle, w środku nocy, w mieszkaniu rodziny zwyczajnej pojawia się On - różowy, duży, futrzany Gość. Wybudzone ze snu dzieci entuzjastycznie reagują na dziwacznego przybysza, który nie tłumaczy skąd przybywa i kim jest.

Tak zaczyna się historia, która w groteskowy i humorystyczny sposób opowiada o rodzinnych relacjach, stereotypach i przyzwyczajeniach.

Rodzinie, której brakuje spontaniczności i luzu przygląda się On - tajemniczy gość, który próbuje się zaprzyjaźnić. Nic o nim nie wiemy, ale widzimy, że jest wesołym i otwartym Stworem, który szuka w rodzinie schronienia. Różowy gość jest lustrem, w którym odbija się rodzina oraz jej małe i większe słabości, które czasem smucą a innym razem śmieszą.

Niezwykła przygoda jakiej doświadczają bohaterowie uświadamia im wiele prawd o sobie i skutkuje ucieczką od zaszufladkowania a także wybuchem spontanicznej radości.\

Muzyka na żywo, elementy teatru cieni, humor i śmiech to wielkie atuty przedstawienia, które opowiada na scenie historię bardzo prawdziwą ale trochę jak z innej planety.

Partnerem wydarzenia jest Fundacja RoRo. Razem z Fundacją Teatr będzie organizował warsztat z psychologiem Joanną Szelugą do spektaklu dla dzieci i rodziców o EMPATI i potrzebie zabawy w rodzinie.
Przedstawienie dla dzieci od lat 4.

(-)
Materiał Teatru
2 maja 2017
Portrety
Jakub Krofta

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia