Oni, nie po(d)legli

"Wolna - niepodległa - nasza" - z okazji 90. rocznicy odzyskania niepodległości

Dramatyczna historia Polski pokazana w animacjach multimedialnych plus wiersze najlepszych poetów w wykonaniu Grażyny Barszczewskiej, Karola Strasburgera, Wojciecha Malajkata i Ewy Ziętek. Tak zapowiada się poniedziałkowy spektakl z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

- Podczas widowiska "Wolna - niepodległa - nasza", które rozpocznie się o godz. 19 w Teatrze Polskim we Wrocławiu, uczestnicy przeniosą się w czasie, śledząc losy Rzeczypospolitej przed i po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku - mówi Adam Piwek z Ośrodka Kultury i Sztuki, który imprezę organizuje.

- Zapowiada się ciekawie, bo wielu archiwalnych zdjęć i filmów, które pokażemy, nie można na co dzień oglądać - dodaje Piwek.

Na scenie, oprócz gwiazd, wystąpią studenci Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Będą recytować wiersze m.in. ks. Józefa Tischnera, Antoniego Słonimskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Tadeusza Różewicza i Czesława Miłosza.

Na widowisko można przychodzić tylko z zaproszeniami.

Ten, kto chciałby się w poniedziałkowy wieczór wybrać do teatru, może wziąć udział w naszym konkursie: Dla Czytelników mamy pięć podwójnych wejściówek.

Aby je wygrać, należy w sobotę między g. 12 a 18 wysłać mejla na adres kultura@gazeta.wroc.pl, w tytule wpisując widowisko, a w treści swoje imię i nazwisko.

Wygra nadawca co trzeciej wiadomości. O wygranej poinformujemy mejlem zwrotnym.

Justyna Kościelna
POLSKA Gazeta Wrocławska
8 listopada 2008

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia