Opera kończy sezon

"Cyganeria" - reż. Maciej Prus - Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova zaprasza 7 i 8 czerwca o godz. 19 na "Cyganerię" w reż. Macieja Prusa. Będą to zarazem ostatnie spektakle wystawiane w bieżącym sezonie artystycznym.

Od ponad 100 lat "Cyganerii", wystawianej na scenach całego świata, towarzyszą żywe emocje słuchaczy. Utożsamiają oni swe doświadczenia życiowe z nadziejami, uczuciami, entuzjazmem i dramatami młodych bohaterów tej werystycznej opery Pucciniego. Kompozytor był mistrzem operowych "portretów" kobiecych. Bohaterki jego oper są wrażliwe, zmysłowe, kierujące się logiką serca, odważne i wierne. Taka jest Floria Tosca, Liu, Butterfly i właśnie Mimi, która wraz z poetą Rudolfem tworzy niezapomnianą główną parę bohaterów w "Cyganerii".

Rolę Mimi wykonają w kolejnych dniach dwa znakomite soprany : Victoria Vatutina i Magdalena Polkowska. Jako poeta Rudolf wystąpią Pavlo Tolstoy i Tadeusz Szlenkier. Partię Musetty zaśpiewają Krystyna Nowak i Marta Ustyniak. W roli malarza Marcella : Adam Zaremba i Łukasz Goliński. Postać muzyka Schaunarda odtwarzać będą Dominik Sierzputowski i Wojciech Dyngosz, a filozofa Collina Damian Konieczek i Bartłomiej Tomaka.

Orkiestrę i Chór Opery Nova poprowadzi Andrzej Knap, dla którego "Cyganeria" jest ukochanym dziełem operowym. W spektaklu bierze też udział orkiestra wojskowa oraz chór dziecięcy Pałacu Młodzieży.

(-)
Materiał Opery
6 czerwca 2014

Książka tygodnia

Słownik miejsc wyobrażonych
Państwowy Instytut Wydawniczy
Alberto Manguel, Gianni Guadalupi

Trailer tygodnia