Opera Krakowska dla WOŚP - zagraj w operetce „Hrabina Marica"

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę, 14 stycznia 2018 roku!

Specjalnie na tę szczególną okazję Opera Krakowska przygotowała dla Państwa do licytacji udział w jednym z najpopularniejszych spektakli operetkowych – w „Hrabinie Maricy" Emmericha Kálmána, w reżyserii Pawła Aignera!

 

Spektakl odbędzie się 25 stycznia 2018 roku na scenie Opery Krakowskiej o godz. 18.30. Zwycięzca weźmie udział w przedstawieniu w charakterze statysty. W operetce zobaczymy m.in. Wiolettę Chodowicz (Hrabina Marica), Michała Kutnika (Książę Populescu), Adama Sobierajskiego (Baron Koloman Żupan), Janusza Ratajczaka (Hrabia Tassilo). Artystom towarzyszyć będzie Balet, Chór i Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.

Licytacja, która skierowana jest do osób powyżej 18 roku życia, jest dostępna pod linkiem:
http://charytatywni.allegro.pl/zagraj-w-spektaklu-opery-krakowskiej-i5823703

Zwycięzca zobowiązany jest do udziału w próbach do przedstawienia, które odbędą się 24 stycznia 2018 r. w godz. 10.00-14.00 oraz 18.00-22.00. Opera Krakowska zapewnia kostium oraz charakteryzację, natomiast nie pokrywa kosztów noclegu oraz podróży. Udział w spektaklu jest nieodpłatny.

„Hrabina Marica", drugi po „Księżniczce czardasza" sukces węgierskiego kompozytora E. Kalmáná, zapewniła mu trwałe miejsce wśród najwybitniejszych twórców operetkowych XX wieku. Rzecz jest o miłości prawdziwej, wolnej od zależności takich jak majątek, pozycja towarzyska czy hierarchia społeczna, choć o tych okolicznościach najczęściej się tu mówi. Dzieło może się więc podobać, wszak ucieleśnia skryte tęsknoty dużej części ludzkości. Na dodatek Kálmán uwodzi efektownymi melodiami, zabarwionymi węgierskim folklorem i cygańską nutą.

Wiele arii i duetów oderwało się od pierwotnego dzieła, zyskało samodzielną popularność jak choćby czardasz Maricy „Gdy cygańska piosnka płacze", duet Maricy i Żupana „Ach, jedź do Varasdin" czy nieśmiertelna aria Tassila „Graj, Cyganie!".

(-)
Materiał Opery
10 stycznia 2018
Portrety
Paweł Aigner

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...