Opera młodych i spotkanie z gwiazdą

Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na kolejne prezentacje młodych artystów. To już 12. Edycja Opery Młodych. To wspólna inicjatywa Opery oraz szkół muzycznych w regionie. Tym razem jednak zaprezentują się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Warto dodać, że w marcu mogliśmy podziwiać umiejętności i pasje uczniów VII LO, którzy wspólnie z nauczycielami pokazali musical „Uczeń czarnoksiężnika” na podstawie tekstów Juliana Tuwima.

Natomiast młodzież z I Liceum przygotowała m.in. utwory Henryka Wieniawskiego, Fryderyka Chopina, Georgea Gershwina i Vincenzo Belliniego. Ale nie zabraknie też i muzyki filmowej. Nad całością czuwa Pani Aneta Kaliściak.
Zapraszamy tradycyjnie rodziny z dziećmi. Dla najmłodszych przygotowaliśmy specjalne siedziska. Opera Młodych w najbliższą sobotę 5 kwietnia o godzinie 16:00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej 1. Wstęp wolny.

Po koncercie, ok. godz. 17:00, Spotkanie z Gwiazdą. W roli Gwiazdy - Maciej Pawłowski – kompozytor, dyrygent, aranżer, producent muzyczny i pedagog. Od wielu lat związany jest z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie. W Białymstoku staje za pulpitem dyrygenckim podczas spektaklu „Upiór w operze". Jest specjalistą od musicali. Na ten temat wie wszystko... Był kierownikiem muzycznym polskich prapremier musicali: „Les Misérables", „Upiór w operze", „Akademia Pana Kleksa", „Taniec Wampirów", „Koty", „Grease", „Miss Saigon", „Aladyn Jr.". Autor musicali „ Legenda Łysej Góry" i „Art. Factory" oraz baletów „Lamaila" i „Sen nocy letniej". Skomponował także muzykę do kilkudziesięciu przedstawień teatralnych. Założył sieć autorskich szkół musicalowych.

5 kwietnia, godz. 16:00 Opera Młodych
godz. 17:00 Spotkanie z Gwiazdą
Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1 (dolne Foyer)
Wstęp wolny.

Dorota Sawicka
Materiał OiFP
4 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia