Opera młodych

Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki zaprasza

Już w najbliższą sobotę drugi koncert w ramach cyklu "Opera Młodych". Na pierwsze spotkanie, podczas pierwszych urodzin Opery i Filharmonii Podlaskiej 28 września, przyszło kilkaset osób, by oklaskiwać młodych muzyków.

Uczniowie szkół muzycznych prezentowali się na scenie we Foyer OiFP przy ul. Odeskiej.

Opera Młodych zrodziła się w ramach współpracy OiFP ze szkołami muzycznymi funkcjonującymi w Białymstoku i w regionie. Ideą jest by młodzi muzycy mieli możliwość zaprezentowania się w profesjonalnych warunkach, oswajali się od najwcześniejszych lat ze sceną i publicznością oraz przekraczali "magiczny próg" Opery i Filharmonii Podlaskiej wierząc w to, że za kilka lat mogą stanąć na deskach scenicznych jako soliści. To także nagroda za godziny żmudnej pracy i ćwiczeń. To też okazja dla najbliższych, by zobaczyć syna czy wnuczkę na "prawdziwym" koncercie. To także wspaniała przygoda dla publiczności. Młodzi muzycy niosą bowiem ze sobą wiele emocji. Muzyka w ich wykonaniu jest kompletnie inna niż gra wirtuozów na wielkich salach koncertowych. Każdy koncert, mamy nadzieję, będzie niepowtarzalny. Program przygotowują poszczególne szkoły muzyczne: nauczyciele wspólnie z uczniami.

Przed każdym koncertem zaplanowaliśmy otwartą lekcję muzyki. Publiczność będzie mogła przekonać się, jak wygląda kształcenie muzycznych talentów.

W sobotę zaprezentują się dwie szkoły z Białegostoku: Prywatna Szkoła Muzyczna nr 3 w Białymstoku oraz Prywatna Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Białymstoku. Za tydzień zagrają i zaśpiewają podopieczni szkół muzycznych z Zambrowa, Bielska Podlaskiego i Grajewa.

Kolejne koncerty zaplanowaliśmy: 19 października, 16 i 30 listopada oraz 7 i 21 grudnia. Sobotni koncert (12 października) rozpocznie się o godzinie 16:00.

Wstęp na wszystkie koncerty wolny.

(-)
Materiał Opery
10 października 2013

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia