Opera Śląska ma nowego kierownika muzycznego

Franck Chastrusse Colombier kierownikiem muzycznym Opery Śląskiej w Bytomiu

Uzyskał dyplom École Normale de Musique de Paris i Accademia Chigiana di Siena. Mając 22 lata zadebiutował dyrygując operą Rigoletto Giuseppe Verdiego w Orvieto, co zaowocowało zaproszeniami do uczestnictwa przy kolejnych produkcjach, m.in. oper Traviata oraz Trubadur Giuseppe Verdiego, Madama Butterfly Giacomo Pucciniego, Cyrulik sewilski Gioacchino Rossiniego.

Zdobył pierwszą nagrodę w Mancinelli na Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów Operowych. W wieku 28 lat Franck Chastrusse Colombier objął stanowisko dyrektora artystycznego orkiestry „Paryskiego Stowarzyszenia Symfonicznego", stając się zarazem najmłodszym dyrektorem tego stowarzyszenia.

Współtwórca oraz dyrektor artystyczny projektu „Operowy Bus" przy Operze w Massy.

W naszym kraju współpracuje z Teatrem Wielkim - Operą w Poznaniu, Operą na Zamku w Szczecinie oraz z Operą Wrocławską. W lutym 2019 r. podjął współpracę z Operą Śląską w Bytomiu, dyrygując Traviatą Giuseppe Verdiego.

9 maja Opera Śląska w Bytomiu, podczas 26. Bydgoskiego Festiwalu Operowego, Franck Chastrusse Colombier, poprowadził spektakl "Romeo i Julia" Charles'a Gounoda.

Magdalena Nowacka-Goik
Materiał Opery
14 maja 2019

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia