Opera Śląska w Bytomiu zaprasza

17 kwietnia 2017 r. /Poniedziałek Wielkanocny/ o godz. 18.00 "Moc przeznaczenia" G. Verdiego

Spektakl entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność oraz niezwykle wysoko oceniony przez krytykę.


„Najnowsza premiera w Operze Śląskiej (...) rzuca na kolana. (...) moc jest tutaj wszędzie: od perfekcyjnie wykonanej muzyki, przez doskonałych zarówno jako śpiewaków, ale i aktorów, solistów, kończąc na balecie, scenach zbiorowych, scenografii i grze świateł. To klasyka bez udziwnień, ale z pomysłem, oryginalnością i pełną harmonią." (Dziennik Zachodni).

"Inscenizacja fantastycznie broni się precyzją wykonawczą, plastycznością poszczególnych scen i siłą ekspresji aktorskiej. [To] eksplozja wyobraźni w obrazach" (Gazeta Wyborcza – Katowice)

Reżyserem i scenografem spektaklu jest Tomasz Konina - autor wielu inscenizacji operowych bardzo wysoko ocenianych przez krytyków i publiczność. Za stronę muzyczną arcydzieła Verdiego odpowiada Jakub Kontz, jeden z najzdolniejszych młodych dyrygentów w Polsce. Kostiumy to dzieło Joanny Jaśko-Sroki, za choreografię odpowiada Monika Myśliwiec, a reżyserii świateł podjął się Dariusz Pawelec.

W Poniedziełek Wielkanocny na scenie Opery Śląskiej wystąpią m.in.: Ewa Biegas, Aleksander Teliga, Mariusz Godlewski i Maciej Komandera.

Kolejne spektakle „Mocy przeznaczenia" prezentowane będą 13 i 14 maja. Spektakl 13 maja odbędzie się w ramach Dnia Teatru Publicznego.

(-)
Materiał Opery
14 kwietnia 2017
Portrety
Tomasz Konina

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia