Opera Śląska w marcu

W marcu na scenę Opery Śląskiej powrócą - uwielbiane przez melomanów - dzieła Giacomo Pucciniego oraz Giuseppe Verdiego.

Z początkiem miesiąca bytomski teatr operowy zaprasza na muzyczną podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni i opowieść o nieszczęśliwej miłości, namiętności, honorze i zdradzie - czyli operę "Madama Butterfly" Giacomo Pucciniego. Libretto opowiada o nastoletniej gejszy - tytułowej Butterfly - która zakochuje się w młodym amerykańskim oficerze. ten związek jednak kończy się dla niej tragicznie. Opera zachwycająca swą egzotyką na bytomskiej scenie zaprezentowana zostanie 3 i 8 marca z okazji Dnia Kobiet.

Z okazji żydowskiego święta Szuszan Purim - obchodzonego na pamiątkę ocalenia Żydów w starożytnej Persji - 4 marca Opera Śląska zaprezentuje "Nabucco" Giuseppe Verdiego. Akcja opery nawiązuje bowiem do tych historycznych wydarzeń - sercowe rozterki córek króla Nabuchodonozora i walki dworskich stronnictw o wpływy są tłem dla przedstawienia wydarzeń będących początkiem "niewoli babilońskiej" Żydów.

Kolejna historia o miłości, władzy i zazdrości z przepiękną muzyką Giacomo Pucciniego, którą zaprezentuje Opera Śląska, to "Tosca" - na spektakle bytomski teatr zaprasza 10, 11 i 25 marca. To jedno z najpopularniejszych dzieł tego włoskiego kompozytora, ze zróżnicowaną muzyką oraz żywą i dynamiczną akcją.

W rocznicę swojej premiery, 18 marca, na bytomskiej scenie zostanie wystawiona "Moc przeznaczenia" Giuseppe Verdiego. Będzie to spektakl poświęcony pamięci jego reżysera, Tomasza Koniny, który zmarł pięć miesięcy po premierze. Arcydzieło Verdiego ponownie będzie zaprezentowane 27 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Szczegóły na stronie www.opera-slaska.pl

(-)
Materiał Opery
27 lutego 2018

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia