Opera sprzedaje na Allegro

marketingowa akcja Opery na Zamku

- Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do ludzi młodych, którzy coraz chętniej dokonują zakupów przez internet, a nie po drodze im do naszej kasy - wyjaśnia Katarzyna Krakowiak, kierownik działu promocji szczecińskiej Opery na Zamku.

Marketingowa akcja Opery na Zamku rozpoczęła się 1 października. Od tego dnia na popularnym portalu aukcyjnym Allegro pojawiły się wejściówki na musical "Rent". Bilety ważne są w dniach 9-11 października. Dział promocji opery zdecydował się na stworzenie trzech pojedynczych pakietów. Pierwszy z nich nazywa się We Dwoje (cena wywoławcza: 17,40 zł). Kolejne: Cała Paczka i Nasza Klasa przeznaczone są dla 5 i 20 osób. Ich początkowe ceny to odpowiednio 43,50 zł i 174 zł.

- Cena wywoławcza wejściówek jest o 30 procent niższa niż w kasie - mówi Krakowiak. - Chodziło o to, żeby przy licytacji cena nie była wyższa od tej standardowej. Chcemy dać szansę odwiedzenia opery ludziom, którzy dotąd się u nas nie pojawili. Liczymy przede wszystkim na młodzież, ale zdajemy sobie sprawę, że z internetu korzysta teraz coraz większa grupa 30- i 40-latków. Może oni zdecydują się na naszą promocję?

Licytacja potrwa do 7 października. Do środy znaleźli się chętni na dwa pakiety. Chęć zakupu oferty Nasza Klasa wyraził jeden allegrowicz, trwa licytacja pakietu We Dwoje. Cena zatrzymała się na kwocie 18,50 zł.

- Jesteśmy jedyną Operą w Polsce próbującą zachęcić naszą ofertą w tak niekonwencjonalny sposób - mówi Krakowiak. - A to nie koniec naszych działań. Już w październiku startujemy z kolejną kampanią reklamową. Będzie skierowana do innej grupy osób, więc przygotujemy ją w zupełnie innym stylu. Szczegółów nie będę zdradzać, proszę potraktować to jako kolejną niespodziankę.

Wzorowany na "Cyganerii" Giacomo Pucciniego musical już od premiery budził wielkie emocje. Powstał w 1994 w ramach New York Theatre Workshop z udziałem amatorów - młodych, utalentowanych mieszkańców Nowego Jorku. Oficjalnie premiera miała miejsce dwa lata później na Broadwayu, w Nederlander Theatre. "Rent" to opowieść o współczesnej, wielkomiejskiej bohemie nawiązująca do wszystkich jej problemów: bezdomności, poszukiwaniu sensu życia, miłości, samotnej walki z własną słabością, narkotykami i wirusem HIV.

Jakub Ziębka
Gazeta Wyborcza Szczecin
8 października 2009

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...