Opera Viva - Miłość w operze

Opera i Filharmonia Podlaska- Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

Opera Viva „Miłość w operze" – koncert 15 lutego w OiFP. Najsłynniejsze arie i duety już w piątek 15 lutego usłyszeć będzie można w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Zapraszamy o godz. 19 na Dużą Scenę przy ul. Odeskiej 1.

W programie usłyszymy fragmenty najsłynniejszych oper w tym: „Orfeusz i Eurydyka" Christophe Willibalda von Glucka, „Romeo i Julia" Charlesa Gounoda, „Tristan i Izolda" Ryszarda Wagnera, „Traviata" i „Otello" Giuseppe Verdiego, „Tosca" Giacomo Puccinego, „Samson i Dalila" Camille Saint-Saëns, „Porgy and Bess" George'a Gershwina oraz fragmenty z II suity op. 64b z muzyką z baletu „Romeo i Julia" Sergiusza Prokofiewa.

„Dwa imiona przedzielone spójnikiem: Romeo i Julia, Tristan i Izolda, Orfeusz i Eurydyka. A także Fryderyk i Delfina, John i Yoko, Mickey i Minnie... Mówimy nie o każdym z osobna, lecz o tej tajemniczej między nimi relacji, którą nazywamy miłością. W II akcie opery Wagnera Izolda śpiewa o „słodkim słowie i". Symbolizuje ono mityczną jedność kochanków, ostateczny cel wszelkich miłosnych zabiegów. To w nim streszcza się romantyczny ideał związku dwojga miłujących się ludzi" – pisze we wprowadzeniu do piątkowego koncertu Maciej Strzelecki.

Miłość będzie królować 15 lutego na Dużej Scenie OiFP. Ale choć temat ten sam, to dobór kompozytorów wskazuje jak wspaniale różnorodna może być muzyka operowa, jak różnie jeden temat miłości widzieli najwybitniejsi kompozytorzy naszych czasów.

Orkiestrę Opery i Filharmonii Podlaskiej poprowadzi Jakub Chrenowicz, zaś w partie najsłynniejszych kochanków wcielą się:
Ewa Vesin - sopran
Agnieszka Dondajewska - sopran
Anna Wolfinger - sopran
Anna Lubańska - mezzosopran
Joanna Motulewicz  - mezzosopran
Tomasz Kuk - tenor
Przemysław Borys - tenor
Zenon Kowalski – baryton

Ceny biletów:
bilet normalny: 45 zł
bilet ulgowy: 37 zł
bilet studencki: 20 zł
bilet szkolny: 15 zł
wejściówka normalna: 20 zł
wejściówka ulgowa: 15 zł

 

Magdalena Kleban
Materiały OiFP
15 lutego 2013

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia