Opera z Michałem Znanieckim

"Szukając Leara: Verdi" - reż. Michał Znaniecki - Opera Krakowska w Krakowie

Cykl spotkań #opera to autorski projekt Ewy Bąkowskiej i Małgorzaty Wójsik, pracowników Działu Marketingu i Organizacji Widowni Opery Krakowskiej. Uczestnicy podczas warsztatów mają okazję spotkać się z twórcami przedstawień oraz z artystami i porozmawiać na tematy związane z ich profesją pod kątem wybranego spektaklu znajdującego się w repertuarze krakowskiej sceny.

Warsztaty dla młodzieży #opera już 20 maja o godz. 16.00, natomiast o godz. 18.00 na Scenie Kameralnej Opery Krakowskiej zaprezentowany zastanie spektakl „Szukając Leara: Verdi" w reż. Michała Znanieckiego.

Przedstawienie powstało w ramach projektu „Głos wykluczonych", którego celem, obok walorów artystycznych, jest włączenie do teatru grup społecznych, które na co dzień mają utrudniony dostęp do kultury i sztuki. Dlatego w spektaklu, obok artystów wystąpią podopieczni Domów Pomocy Społecznej, wspólnie kreując niepowtarzalny charakter przedstawienia.

Tematem #opera będzie zarówno sam projekt i realia pracy nad nim, jak też twórczość bohatera spotkania – Michała Znanieckiego. Młodzież będzie miała okazję porozmawiać z wybitnym reżyserem, dowiedzieć się, jak wygląda praca nad spektaklem w różnych teatrach na świecie oraz skąd wziął się pomysł i potrzeba pracy z grupami społecznie wykluczonymi.

Po spotkaniu uczestnicy obejrzą spektakl „Szukając Leara: Verdi". Koszt udziału w spotkaniu oraz w przedstawieniu to 20 zł, bilety można kupić w Kasie Opery Krakowskiej. Projekt realizowany jest w ramach Bonu Kultury.

(-)
Materiał Opery
17 maja 2018

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia