Operetka w Kielcach

"Zemsta nietoperza" - reż. Jacek Chmielnik - Teatr Muzyczny w Gliwicach

Jedną z najpiękniejszych operetek Johanna Straussa, "Zemstę nietoperza", będzie można zobaczyć w Kieleckim Centrum Kultury w najbliższą niedzielę w wykonaniu Gliwickiego Teatru Muzycznego.

Za uderzenie urzędnika podatkowego osiem dni więzienia? Co za pech... Ale Gabriel von Eisenstein martwi się tylko przez chwilę, zresztą głównie tym, w jaki sposób "uatrakcyjnić" sobie ostatnie chwile wolności... Wystąpią balet, chór, orkiestra oraz znakomici soliści: Małgorzata Długosz i Adam Zdunikowski. Bez arii, duetów i pieśni, jak "Taki pan jak pan", czy kuplety Adeli - trudno sobie wyobrazić dzieje tego gatunku muzycznego.

Prowadzi Chrenowicz

Do tego błyskotliwe libretto, pełne przezabawnych nieporozumień i ciętego języka, znakomicie przetłumaczone przez Juliana Tuwima.

Spektakl poprowadzi Jakub Chrenowicz, który w latach 2010-2012 pełnił funkcję asystenta dyrektora w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Koncertował z takimi orkiestrami, jak Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, Sinfonia Varsovia, Orkiestra Gran Teatre del Liceu.

Spektakl w niedzielę, 30 listopada, w Kieleckim Centrum Kultury o godzinie 18. Bilety w cenie: 125 zł - parter, 90 zł - balkon w kasie Kieleckiego Centrum Kultury telefon 41-343-81-42, w kasie Orbisu telefon 41-368-05-62. Zamówienia grupowe: Scenie, tel. 505-556-487, a.a.scenic@gmail.com.

(-)
Mateirał Organizatora
29 listopada 2014

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia