Opowieść futurystyczna

"Tango 3001" - reż. Giovanny Castellanos - Teatr Boto w Sopocie

16 lipca w Teatrze Boto odbędzie się premiera spektaklu inspirowanego życiem i twórczością Astora Piazzolli, pt. "TANGO 3001" wg scenariusza i w reżyserii Giovanny'ego Castellanosa.

"TANGO 3001" jest kontynuacją projektu "Tango Nuevo" (2011 r.), przybliżającego twórczość Astora Piazzolli, artysty, który zrewolucjonizował tango argentyńskie. Jest rok 3001. Te same kobiety, te same istoty, które niegdyś maszerowały jako zbłąkane dusze po opuszczonej stacji metra w Buenos Aires, wyszły z tego limbo jako dojrzałe postacie i opowiadają swoje historie za pomocą apokaliptycznego tanga geniusza. Tańczą Malambo - argentyński taniec mężczyzn, będący obrazem twardej rywalizacji, podkreślanej mocnymi, rytmicznymi uderzeniami butów o ziemię... Tańczą, wspominają, śpiewają, wracają do życia dzięki muzyce.

Spektakl "TANGO 3001" to futurystyczna opowieść o spalonych marzeniach, o zmarnowanych szansach ale również o nadziei i duchowym zwycięstwie nad śmiercią i porażką. To dynamiczna, liryczna, momentami wesoła, momentami bardzo wzruszająca propozycja teatralna. To projekt angażujący widza zarówno "duchowo", jak i fizycznie.

W rolach głównych występują: Magdalena Smuk, Renia Gosławska oraz Agnieszka Castellanos-Pawlak.

***

16 lipca (sobota), godz. 20:00
17 lipca (niedziela), godz. 20:00
19 lipca (wtorek), godz. 20:00

Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (studenci, uczniowie, emeryci). Ilość miejsc ograniczona do 60 osób. Rezerwacje: rezerwacja@boto.art.pl

(-)
Materiał Teatru
14 lipca 2016

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia