Opowieść o niezwykłym człowieku

Spotkanie w drugą rocznicę śmierci Lecha Raczaka

Pierwsze w 2022 roku wydarzenie z cyklu Spotkania Pokoleń organizowane jest w drugą rocznicę śmierci Lecha Raczaka. Połączone zostanie z promocją książki Życie niedokończone - z Lechem Raczakiem rozmawia Jacek Głomb w poniedziałek 17 stycznia w CK Zamek.


Gośćmi spotkania będą autor książki Życie niedokończone... Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, redaktor książki Dariusz Kosiński, teatrolog, profesor nauk humanistycznych i nauczyciel akademicki oraz aktorzy Leszka Raczaka

Jacek Głomb i Dariusz Kosiński o swojej książce mówią, że «to opowieść o niezwykłym człowieku, "ciekawych czasach", w jakich przyszło mu żyć i spojonym z tymi czasami teatrze, który współtworzył. Choć jest tylko zapisem, słychać w niej wyraźnie spokojny, lekko ironiczny, bardzo wielkopolski głos Lecha Raczaka potrafiącego zarówno sprawiedliwie, a bez lukrowania wyjaśnić złożoność uwarunkowań politycznych, barwnie zarysować sylwetki spotkanych ludzi, jak i opowiedzieć przewrotną anegdotę».

Ze względu na obostrzenia obowiązuje ograniczona liczba miejsc (rejestracja jest już zamknięta). Dla wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w spotkaniu od poniedziałku 17 stycznia dostępny będzie link do streamingu ze spotkania zamieszczony na stronie CK Zamek.

Spotkanie z cyklu Spotkania Pokoleń i promocja książki Życie niedokończone - z Lechem Raczakiem rozmawia Jacek Głomb

17.01, g. 19.00 - Sala Wielka, CK Zamek - wstęp wolny.

(-)
kultura.poznan.pl
15 stycznia 2022
Portrety
Lech Raczak

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...