Opowieść o obsesyjnym dążeniu do władzy

"Makbet" - reż. Katarzyna Deszcz - Teatr Powszechny w Radomiu

Czy zdołałbyś się zatrzymać, kiedy cel wydaje się być na wyciągnięcie ręki i tylko jeden krok dzieli cię od osiągnięcia tego, o czym zawsze marzyłeś? Nie podjąłbyś ryzyka, wiedząc, że okazja może się nie powtórzyć, a jeśli jej nie wykorzystasz, zrobi to za ciebie ktoś inny?

Przecież jutra może nie być, więc ważne jest tu i teraz.

Szekspirowski „Makbet" w inscenizacji Katarzyny Deszcz to uniwersalna opowieść o obsesyjnym dążeniu do władzy i jej deprawującej, wyniszczającej sile, ale to przede wszystkim spektakl o zdradzie. I o nieufności rodzącej tak wielki lęk, że nie zawahasz się przed niczym, byle tylko choć na chwilę się go pozbyć. W tym świecie przyjaciel może okazać się śmiertelnym wrogiem. W tym świecie nie ma miejsca na żadne sentymenty. Uczucia, choćby najbardziej płomienne i szczere, okazują się słabością, za którą przyjdzie zapłacić. W tym świecie króluje frustracja, agresja i wszechogarniający strach. Panoszy się zło, którego jedynym sprawcą jest człowiek.
W tym świecie panuje zapierająca dech w piersiach samotność...

„Makbet" to przedstawienie poruszające i zaskakująco współczesne. Brutalne, bolesne, kipiące emocjami, które nie są literacką fikcją. Pozycja obowiązkowa. Serdecznie zapraszamy!

Premiera – 30 marca godz. 18.00, duża scena
Kolejne spektakle: 31 marca godz. 18.00, 2, 3 kwietnia godz. 11.00

Jolanta Korłub
Materiał Teatru
21 marca 2019
Portrety
Katarzyna Deszcz

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia